| Sarah_5261 a întrebat:

Am si eu o problema, oarecum tongue. Eu stau pe spate la bloc asa ca daca ma uit pe geam sunt alte blocuri laughing evident si e si un parculet, iar la unul dintre blocuri se strang mai multi de varsta mea, nu par mai mari de 16-17 ani. Sunt vreo 4 fete si 3 baietitongue. Cu ei mai sta o fata pe care o cunosc, adica ma intelegeam bine cu fata aia acum vreo 4 ani tongue. Dar nu stiu cum dar nu am am mai vorbit cu ea, oricum nu e prea prietenoasa ii seamana lu maicasa laughing. Din grupuletul ala imi place un baiat sad. Adica l-am vazut pe geam destul de mult vara asta laughing. Acum nu stiu cum as putea sa ma imprietenesc cu ei straight face, pentru nu prea am treaba prin spatele blocului, nu e nici magazin, decat un amarat de parc care e la vreo 2 blocuri diferenta de blocul in care stau ei, parcul e mai incoa de bloc tongue. Asa ca nu am ce cauta in spate straight face. As fi chemat o prietena pe la mine sa ne plimbam, sa trecem pe langa ei dar faza e ca ar trebui sa o aduc si pe acasa, iar la mine e renovare I don't want to see, si asa mi-am murdarit din greseala unul din tricourile preferate cu vinarom, nu vreau ca si fetele sa pateasca la fel laughing si in plus nu cred ca ar fi chiar ok sa le aduc peste muncitori laughing.
Daca as fi avut un caine ar fi fost ok l-as fi scos la plimbare chiar pe acolo, dar asa nu am nici un motiv sa trec pe acolo sad.
Iar fata aia pe care o cunosc nu am incredere in ea straight face cum am zis nu e prea prietenoasa, as vrea sa incerc sa intru cu ea in vorba macar pe mess, adica acum a intrat a9a si as putea-o intreba la ce liceu a intrat, dar s-ar termina doar aici converastia si nu stiu daca m-ar invita sa ies afara cu ea si prietenii ei big grin. Nu vreau sa o cicalesc si pe urma sa imi zica pe afara ca ma bag cu ea in seama tongue.
Eu oricum nu stau de mult aici in blocul asta adica am vreo 6 ani tongue. Si de vreo 2-3 ani nu prea mai ies afara pe la mine prin zona adica prefer sa ies in oras cu prietenii mei, oricum zona in care sunt eu nu sunt foarte multi de varsta mea si nu prea am stiut cum sa ma bag in seama cu ei, vedeti voi nu prea am mare incredere in mine straight face, poate pentru ca sunt si putin mai plinuta sad.
Acum nu stiu ce sa fac? big grin. Putin ajutor big grinbatting eyelashes...
Chiar vreau sa ma imprietenesc cu ei, mai ales cu baiatul ala big grin.
Multumesc si scuze pentru roman big grin
Ceva idei?batting eyelashes

4 răspunsuri:
| Mihaela111 a răspuns:

Scapa si tu ceva de valoare "din greseala" pe geamul de unde sa vad baietii aia si tipa la ei ca ti-a cazut ceva si sa stea un minut acolo pana cobori tu iar atunci faci cunostinta cu ei

| Đιαnα a răspuns:

Păi sincer mi-au venit mie câteva idei.
1. Ia-o pe prietena aia şi vă plimbaţi pe acolo, iar dacă la tine acasa e renovare atunci...pur şi simplu nu treceţi pe acasă! Când ajungeţi în locul în care se întalnesc ei, vă opriţi acolo, căutaţi o ocupaţie, vorbiţi, şi poate găsiţi un mod să vă băgaţi în seamă cu ei.
2. Ai putea face rost de id-ul unuia dintre ei. Poate de pe facebook, sau vezi tu happy
Dacă ai reuşit chestia asta, pentru început începe să te bagi in seama pe mess / facebook /, pune întrebări despre ce îi place, discutaţi pe tema asta, poţi să-i spui că nu prea ai cu cine să ieşi pe afară, şi poate dacă ajungeţi să vă înţelegeţi bine, te va chema cu ei pe afară happy
Nu ştiu dacă ţi-am fost folositoare, alte idei n-am! laughing

| Meowyes a răspuns:

Nu ai incredere in tine pentru ca esti plinuta?laughing daca tu esti draguta la fata atunci nu conteaza daca esti putin mai plina. pe mine ma deranjeaza ca nu ma ingrash e cam aceeash problemalaughing. Eu de slabit daca vr pot slabi in prostie dar de ingrasat. crede-malaughing. ai putea incerca sa slabesti si sa te faci mai draguta decat esti pentru a`ti capata increderea in tinetongue. Si eu sunt la fel nu stiu sa ma bag in seama cu fete si baieti tongue de aia sunt mai singuratica laughing. Poti sa ne spui si cate kg ai sa ne dam cu parerea tongue dar fata si interiorul conteaza nu corpul si marimea tongue. Sper ca te-am ajutat ^^

| ravens a răspuns:

Buna chiar daca esti un pic plinuta nu conteaza daca te plac te plac pentru cine esti nu cum arati.Trebuie sa ai incredere in tine si mult tupeu.Ce trebuie sa faci... Faci sport? Alergarii ceva? Te duci la prietena ta si te bagi in seama cu ea. Daca este de treaba o sa-ti faca cunostinta cu restul gastii.Nu trebuie sa faci glume proaste sau increzuta ca dupa asta o sa te creada o ciudata si o sa te evite.Incerci sa cauti lucrurile care le aveti in comun, sa discutati despre orice.Te descurci ca doar esti fata marehappy