| Dragos_Evolette_1990 a întrebat:

Am terminat școala de șoferi acum 2 săptămâni, având un instructor tânăr care mă tot enerva gen repeta ce zic apoi îmi punea mana pe cap fără motiv, mă atingea pe picior fără motiv, și acum 2 zile am fost la o cafenea cu câteva colege și a venit și el întâmplator, când ne-am privit eu am încercat sa nu mă mai uit la el, nici nu l-am salutat sau ceva și tot vedeam ca mă privește și înainte sa plece m-am ridicat de la masa și s-a întors și s-a uitat la mine, atunci seara s-a întâlnit cu tati și la întrebat ce fac și că m-a văzut la acea cafenea și tati când a venit acasă mi-a zis ca s-a întâlnit cu el și ca i-a zis ca m-a văzut și a zis către mine: poate tu nu l-ai văzut, deși l-am văzut da încercam sa îl evit, în fine, astăzi l-am văzut iar la acea cafenea și când a văzut ca intru s-a pus cu spatele către mine și nu mă privea deloc.
De ce credeți că a evitat astazi să mă priveasca? Mulțumesc

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

ERa cu prietenii lui si probabil nu vroia sa se vada ca te place pe tine.

| anonymous00702 a răspuns:

1. Prin urmare lui ii placea de tine, tu ai l-ai evitat prima oara dupa ce a avut o discutie cu tatal tau si-a dat seama ca face o prostie asa ca incearca sa te evite cat de bine poate.
2. Incearca sa vorbesti cu el si intreaba-l de ce nu te-a privit, daca tu nu mai vrei sa vorbesti cu el de ce te-ar interesa de ce a evitat sa te priveasca.

| laurentiavl a răspuns:

Probabil vrea doar sa fiti prieteni (sau mai mult, nu stiu daca e un el sau ea). Iar faptul ca l-ai ignorat l-a ofensat si nu doreste sa interactioneze cu tine. Probabil doreste sa-l bagi in seama.