| Alexandra_9396 a întrebat:

Am un prieten si sunt cu el de 9 luni, dar cred ca relatia s-a dezechilibrat, nu e o relatie in adevaratul sens al cuvantului, dar il iubesc si nu cred ca sentimentul mai este reciproc sau poate ca este dar nu vrea sa-mi arate. A fost frumos cateva luni pana sa inceapa lumea sa vorbeasca si sa intervina intre noi.Asa zisi-i prietenii lui au inventat o poveste in care eu eram cu alt baiat, i-am explicat ca nu e adevarat si imi tot repeta ca are incedere in mine si ca stie ca e adevarat, dar dupa privirea pe care o are atunci cand imi zice asta spune altceva...Si de la un timp e mai ignorant si ma deranjeaza asta pentru ca incerc sa vb cu el, dar nu ma asculta.Nu cred ca mai are rost sa mergem mai departe, dar sfatuiti-ma totusi. funditaAAA!

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu cred ca el s-a saturat de relatia voastra, poate din cauza acelei povesti nu mai are incredere sau poate fi altceva. In orice caz, el nu stie cum sa faca sa va despartiti, ca nu ar vrea sa te raneasca.
Spune-i ca ar fi bine sa luati o pauza, sa va ganditi amandoi la relatia voastra, sa vedeti daca mai este un viitor pentru ea. Apoi vezi ce va urma, dar nu am sperante prea mari in privinta voastra. sad

Răspuns utilizator avertizat
| gummy a răspuns:

Tinand cont ca se comporta asa.Numai are incredere in tine sau vrea doar sati atraga atentiaa pentru ca poate il iubesti mai mult asa.nusi da seama.asa i s-a intamplat si unei prietene si dupa 2 ani si-a dat seama baiatul acela despree tot ce s-a intamplat. Ial cu frumosuu cand sunteti afara si explica-i ca nare rost sa mai continue relatiaa asa daca tot vezi ca se comporta asa si mai spune-i ca ar trebui ca un timp sa nu mai fiti impreuna pentru a va putea atrage din nou dupa mai muult decat la inceput... Fundita?