| 01061998 a întrebat:

Am un telefon LG KP500 si nu pot sa intru pe internet. Mi.am activat o extraoptiune cu 50MB trafic de date pe mobil dar nu merge sa ma conectez! Imi apare ca conectarea a esuat! Ma puteti ajuta? Dau funda!:* Va roog!:*

Răspuns Câştigător
| dragos9234 a răspuns:

Iti trebuie setarile de configurare pentru internet.
Suna la operatorul tau si iti vor spune ei ce sa faci pas cu pas.

| 01061998 explică (pentru dragos9234):

Mi-au trimis un sms la care trebuia sa dau un cod pin pe care tot ei mi l.au spus! mai trebuie sa fac ceva?happy :*

| dragos9234 a răspuns (pentru 01061998):

DAca iti merge nu trebuie sa mai faci nimic.
DAca nu merge suna-i pe cei de la compania de telefonie.

3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Trebuie sa iti trimita Vodafone sau Orange setarile pentru net.