| Maniax a întrebat:

Am vazut o bicicleta frumoasa pe okazii, si din greseala am dat comanda si am scris si codul, crezand ca mai sunt cateva etape.si nu doresc acea bicicleta. pot sa anulez comanda acea cumva ca nu pot da de vanzator.
Sau vanzatorul trimite coletul prin curier?
Si daca o sa imi vina coletul si nu il platesc ce se intampla?
Repede raspunsuri

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vine prin curier acasa, ai 2 modalitati sa anulezi comanda: prin telefon sau trimitand un e-mail spunand ca ai gresit cand ai comandat bicicleta.

| thalia_6931 a răspuns:

Ar trebui sa te sune cei dupa site si sa te intrebe daca vrei comanda si le spui ca nu vrei dar daca nu te suna le trimiti emailwinking

| Maniax explică:

S-a rezolvat a raspuns la telefon

| jannet a răspuns:

Deci,inteleg ca esti nou pe okazii,asadar:
Teoretic cand licitezi pe okazii trebuie sa contactezi vanzatorul,deoarece iti apar acolo datele lui ( email,tel, etc) Vanzatorul in momentul cand tu ai licitat are un cont cu bani pe okazii de unde i se ia un procent.Ca sa fii de buna credinta si sa nu primesti negativ ( calificativ cu care ai inceput rau pe okazii- nimeni nu iti mai vinde si nu iti mai cumpara nimic) este corect sa-l suni pe posesorul bicicletei, sa-i explici ca ai gresit, crezand ca vezi doar detalii si ca nu doresti bicicleta.Din acest moment el va putea republica licitatia si va putea cere site-ului okazii sa isi recupereze comisionul cedat.
POti sa-i scrii si mail vanzatorului si sa-l rogi respectuos sa nu-ti dea calificativ negativ.

| Kate80 a răspuns:

Ok,aici e mai complicat.Tu ce cod ai scris? Daca nu ti-ai dat datele tale de contact, adresa si codul postal nu are cum sa iti ajunga nici un colet.Insa in tot acest timp nu ai fost contactat de nimeni?! Normal trebuia sa primesti un telefon de la vanzatorul respectiv sa confirme achizitionarea.A si daca iti ajunge coletul si nu il platesti probabil ca ti se va adauga mai mult pe nota de plata, probabil nu stiu sigur!