| 123lalala a întrebat:

anul acesta ma duc la liceu :X si nu stiu doau chestii. Prima : cu ce ar fi de preferat sa ma imbrac la festivitate.
Intrebarea 2: in ziua aceea a mers cineva cu voi?

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Buna! Imbraca-te normal, un pic mai sobru, pentru ca asa e frumos. Dar nu trebuie sa iti cumperi vreo rochie special pentru acea zi sau, invers, sa te imbraci cu haine de club. Cat despre insotitor, daca tu cunosti liceul, nu ai nevoie de unul, te vei descurca, dar daca e un liceu nou, e bine sa ai cu tine macar o prietena mai mare, care sa te indrume, si sa te apere de glumele stupide ale baietilor mai mari.

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
1. In camasa alba si pantalon negru. Sau orice altceva.
2. Am mers singura. M-am intalnit acolo cu noii colegi cu care facusem cunostinta pe net.

| Gahbryella a răspuns:

Nu trebuie sa iti iei ceva sofisticat, dar ia totusi ceva care sa te faca sa atragi atentia si cand o sa te vada colegii tai sa fie mandrii ca au o asa colega si eu am fost doar cu prietenii mei si a fost foarte bine dar daca ai prieten e normal ca o sa mergi cu el deci cerei si lui parereahappy