| Kyou a întrebat:

Are cineva idei pentru un nume al unui forum pe care vreau sa-l fac? Tema ar fi legata de anime-uri, japonia, coreea de sud, muzica, ficuri, gif-uri etc. Stiti voi. Dar nu as vrea sa fie ceva,, roz" sau doar dragut. Vreau sa fie ceva unde toata lumea isi poate exprima libera parere si astfel vreau sa fie pentru toate categoriile de anime si fani. Ma gandeam ca numele sa fie ceva pe japoneza dar nu sunt sigura deoarece poate gresesc si traducerea ar fi cu totul altceva dar nu insist neaparat pe asta. Vreau cateva idei de nume, oricum voi mai cere pareri peste tot si eventual voi schimba titlul daca forumul devine cat de cat popular.

1 răspuns:
| Brotacelul a răspuns:

Din pacate nu prea ma pricep la partea de anime - deci nu cred ca sunt in masura sa-ti dau sfaturi in privinta asta.
Voiam insa sa-ti fac o sugestie - ai scris ca ulterior, eventual, vei schimba titlul. Nu merge pe principiul asta - o data ce un produs devine cunoscut, apar probleme daca ii schimbi numele. E de preferat sa mai amani crearea forumului, pana gasesti cea mai buna denumire.
Pot sa-ti mai recomand si unde sa-ti faci forumul... eu folosesc ucoz.ro, cei drept am blog - dar au si optiunea de forum - si sunt destul de multumita de el.
Eu iti urez multa bafta in cautarea celui mai bun titlu happy Si nu uita: daca faci din pasiune, ai sanse de reusita happy