| AnnonnimGirrl a întrebat:

As avea de facut o piesa de teatru pentru vineri si nu am idei.De obicei sunt inspirata dar acum am nevoie de un inceput si 1-2 replici sa pot conitnua.Va rog ganditi-va si ajutati-ma! Am mare nevoie urgent! fundita daca iti dai interesul si nu vreau sa dati rasp gen:
-buna, ce faci?
-buna, bine, tu?
-bine

1 răspuns:
| Fαntαsy a răspuns:

Eu nu sunt din domeniul asta. adica niciodata nu am jucat intr-o piesa de teatru si pot sa-ti spun doar ca te poti inspira din benzi desenate gen anime. sau povesti anime si de aici sa pornesti un dialog :) :

http://clubanime.3xforum.ro/post/12/1/cea_mai_buna_poveste_anime/

(mie personal povestile anime imi plac cel mai mult :x )

Iar daca nu te ajuta. incearca sa incepi cu replici care pornesc sau starnesc interesul gen : "Ce faci acolo?"; "Despre ce vorbiti?"; "De ce te agiti atata? "; "De ce esti asa somnoros? " etc. :)