| anonim_4396 a întrebat:

As avea si eu nevoie de o declaratie de dragoste sa fie lunga si frumoasa!

1 răspuns:
| Lincu2 a răspuns:

Cu mana prin aer pictez chipul tau
Contur de iubire sunt buzele tale,
In brate strang dorul ce-apasa cu greu
Pe trupu-mi flamand ce se misca agale.

Privirea mi-e plina de clipe fierbinti
Imaginea ta imi danseaza in vis,
Te-apropii de mine cu ochii cuminti
Si din palma-mi trimiti sarutul promis.

Te pupic dulcic si te iubesc foarte foarte foarte mult numai si numai pe tine amoras!
sau
Te iubesc! O lume fara tine ar fi o lume in care nu as vrea sa traiesc o lume fara tine pentru mine ar fi o lume fara speranta, o lume fara fericire, o lume fara iubire..credema nu as vrea sa traiesc in lumea acea....imi place foarte mult sa traiesc in lumea ta unde visele devin realitate si totul este posibil...esti un inger care nu isi pierde niciodata aripile si tot timpul zboara ca sa coloreze viata celor din jur asta esti tu pentru mine.Te Iubesc!