| AnemonaP a întrebat:

As avea si eu o intrebare. daca ma puteti ajuta..Cum se numeste primul oras din Ungaria? Cand iesi din Romania. Funda+vot

17 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Nagykanizsa

| AnemonaP explică (pentru express11):

Nu cred ca acesta. Daca stau bine sa ma gandesc era mai mult ca un satuc, era foarte mic.

| express11 a răspuns:

Szeghed? nu mai stiu naibii.stiu si eu...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista vreo 4-5 iesi mari din tara spre Ungaria, la care te referi?

| AnemonaP explică (pentru suntserios):

Pe la vama, dupa Oradea.

| suntserios a răspuns (pentru AnemonaP):

Cred ca Berettyóújfalu e cel mai aproape

Debrecen daca vrei un oras mare si cunoscut

| DirviziuQ a răspuns (pentru suntserios):

Berettyóújfalu nu este cel mai apropiat, da este mai mare, insa nu cred ca de el vorbeste, mai ales ca depinde daca a mers pe autostrada in Budapesta sau pe scurtatura. Din cate stiu pe autostrada nu intri in Berettyóújfalu.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Depinde pe unde iesi...
Lokoshaza daca iesi cu trenul. Pe sosea sunt mai multe variante.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Csengersima, Szabolcs-Szatmár-Bereg - daca iesi din Maramures. Dar nu e oras, e o comuna.

| AnemonaP explică (pentru Lucian_Magnus_1980):

Cred ca este Szabolcs-Szatmár-Bereg, multumesc mult!

| DirviziuQ a răspuns:

In ce zona stai? Am fost in Ungaria, prin sate, insa cum nu stiu prin care parte iesi tu, nu pot spune despre sat/oras vorbesti.

| AnemonaP explică (pentru DirviziuQ):

Nu,eu nu stau in Ungaria.Am fost acum ceva timp plecata in Budapesta,mi-a placut foarte mult un oras,era mic.Tin minte,cum trecusem de vama,cum intrasem in Ungaria,era primul oras, era micut, case mici, parca am vazut si o scoala, cred ca era mai mult un satuc

| DirviziuQ a răspuns (pentru AnemonaP):

Nu am spus ca stai in Ungaria laughing, si stiu despre ce sat vorbesti, insa nu ii stiu numele fiindca niciodata nu am am fost atenta la panou sa vad cum se numeste. Da este frumos, intr-adevar, daca te ajuta cauta pe google maps. Voi pleca poimaine in Ungaria si ma voi uita, dar eu zic ca mai bine cauti tuwinking Succes

| AnemonaP explică (pentru DirviziuQ):

Si eu ma uitasem pe panou, dar era mai lung parca si incurcat in litere, nu puteam sa il citesc si de aceea l-am uitat.

| DirviziuQ a răspuns:

Artand cumva?