| xyzforever a întrebat:

.as dori sa aflu cand se va desfasura examenul de admitere la Liceul de Arte Plastice din Timisoara..si in ce consta probele
Multumesc >:

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand dirigitele intreaba de elevii care vor la vocationale ridici mana, iar ea te va anunta in mod normal.
Daca nu, te interesezi, adica mergi la liceu la secretariat si intrebi.
Daca ratezi un pas la admiterea pentru liceu vei pierde tot deci fi atent/ă.
Si eu dau anul asta examenul si tot din Timisoara sunt.

| xyzforever explică (pentru anonim_4396):

Multumesc de raspuns
Si bafta la examen (:

| Error4044 a răspuns:

Heii. Și eu incerc sa aflu același lucru. In ce consta probele știu, trebuie să aducem 20 de desene, o să avem un interviu si o să trebuiască să facem un desen cu natura statica (timp de lucru: 5 ore)

| xyzforever explică (pentru Error4044):

Mersi de raspuns..acum inca o intrebare ((:
Cele 20 de desene sunt optionale sau obligatorii? Sau au o tema anume?

| Error4044 a răspuns:

Heii (din nou) laughing
Astăzi am sunat la liceu
23 mai : Se depun fisele de înscriere (ai nevoie de fisa de la secretariat, un dosar, copie de certificat și 25 de coli albe)
24: proba desen (natura statica cred)
25: proba culoare (asta e cu pictat)
S-ar putea să ne întâlnim fara sa stim laughing)