| Cdcecdce a întrebat:

As dori sa ca intreb despre cresterea in inaltime. Sunt fata am 1.65m inaltime si 15 ani( adica Inca vreo 3 luni si am 16 ani ) vreau sa mai cresc macar 5 cm inaltime, numai atat daca mai mult nu e posibil. Am audit si citit diverse lucruri despre asta : cum ar fi pentru stimularea hormonului de crestere putem lua aminoacizi, glutamina si altele. Tin sa mentionez ca am o regime de alimentatie si somn echilibrat, consum fructe, legume, lactate, si dorm in jur de 8h pe noapte. Vreau niste sfaturi, ce sa iau? Aminoacizi, glutamina? Vreau doar 5 cm sa ma cresc... Iar din cate stiu cresterea in inaltime se opreste in jur la 17-18 ani, dar eu vreau in pic mai repede, ca stiu ca pana atunci daca o sa cresc doar 2 cm? Va rog price sfat.
Dau funda happy

2 răspunsuri:
| 4325 a răspuns:

Poti incepe sa practici baschet ☺
Chiar te ajuta pentru ca este un sport care consta si in stretching (intindere)

| Cdcecdce explică (pentru 4325):

Tind sa mentionez ca baschetul il practic regular... fara efect