| teeressa a întrebat:

as dori sa fiu mai frumoasa ma puteti ajuta?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Cu totii ne dorim sa fim mai frumosi decat suntem de fapt!
Ai doua modalitati:
1. Poti apela la chirurgia estetica/ operatii estetice;
2. Aranjeaza-te! Coafeaza-ti parul mereu, simplu, dar elegant si finut, machiaza-te cat mai natural si accentueaza-ti calitatile si, fii asa cum esti de obicei!
Straluceste din interior si automat frumusetea ta va fi scoasa in evidenta!

De altfel, e foarte important sa ai incredere in tine. Lumea e rea, invidioasa si deseori barfesc si jignesc doar din lipsa de ocupatie, ori din dorinta arzatoare de a iesi in evidenta! Nu lua in seama vorbele jignitoare, ci ai incredere in tine, fii mandra de ceea ce esti, de tine, si vei fi fericita!

| j1NNNx a răspuns:

Nu ai cum sa fi mai frumoasa, cum te-a lasat Dumnezeu asa te ia, deci mai bine gandeste-te ca cine te crede urata nu stie ce pierde si lasa-i pe astia cu fite, mereu o sa gasesti altii mai intelegatori.

| DirviziuQ a răspuns:

Ce anume vrei sa schimbi la tine? Aceasta este intrebarea. De preferat nu ajunge la operatii chirurgicale, in viitor oricum vor arata naspa. Imagineaza-ti la batranete laughing. In fine, uite cateva lucruri.
Da-te cu un creion usor pe spancene, sau rimel la gene. Insa usor pentru ca frumusetea naturala este mult mai atragatoare.
O alta oportunitate este ca te dai pe bune cu o nuanta apropiata de cea naturala, pentru a nu arata ca o. tongue
De preferat, nu te machia la toata fata decat daca mergi la un eveniment important, pentru ca altfel, care mai este rostul?
Fa-ti unghiile, aranjeaza-ti parul, daca este necesar fa tratamente, astfel incat sa para sanatos, ia haine care ti se par dragute, dar nu pentru ca asa poarta toata turma de "vaci" sau ca asa a zis o desteapta care se ia dupa moda. Moda este pentru oamenii care nu se stiu imbraca singuri. Oricum este trecatoare.
NU doar frumusetea exterioara conteaza, ci si cea interioara. Fi deschisa, prietenoasa, poztivia, dar si isteata, incearca sa nu te dai mare daca vei fi frumoasa, pentru ca atunci nimeni nu te va mai admira, nu te enerva pentru orice tampenie care le zic unii, si nu pune la suflet sau in cap lucruri inutile. Oricine va considera o fata frumoasa pentru cum este ea.
Am uitat sa mentionez, la ochi, incearca sa te machiez, nu foarte strident, doar cat sa iti scoata ochii mai mult in evidenta. Cui nu ii plac niste ochi frumosi?
Ultimul dar nu cel din urma: ZAMBESTE. Zambeste larg daca ai chef, sau mai putin, dar cel mai important, sa fie NATURAL. nu unul fals ca sa dai impresie buna, ci unul cald, deschis la orice problema, la fel ca sufletul. Sper ca te-am ajutat :*. Mult succes

| sofstatics a răspuns:

.
îngijeşte-te, cu ajutorul remediilor naturiste: pentru piele, pentru păr, sau mai ştiu eu ce...
şi zâmbeşte în fiecare zi, sincer.
zâmbetul sincer e cel mai frumos lucru la o persoană.
eşti frumoasă cum sunt toţi.
baftă.

| EllyClau a răspuns:

Da,sa nu stai pe TPU si sa cauti pe google -.-

| alexutza02matza a răspuns:

Daca vrei sa fii mai frumoasa fa-ti operatie estetica... Dar nu te sfatuiesc sa faci asa ceva. Eu zic sa nu te concentrezi pe asa ceva, caci frumusetea care conteaza este cea din interiorul tau.

| gramaandreea a răspuns:

Frumusetea vine din interiorul tau! Fii o persoana buna, darnica, iubitoare si asta automat o sa se transforme in frumusete! Iar persoanele potrivite o sa observe asta. Te vei infrumuseta atat in interior, cat si in exterior! Esti frumoasa, chiar esti! Si daca tu crezi asta, ii vei determina si pe ceilalti sa te considere asa, ai incredere in tine!