| bybysh a întrebat:

As dori sa ma lamuresc ce inseamna LOL... peentru ca am intrebat si am primit diferite raspunsuri. pls lamuriti`ma si pe mine :*:*:*

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

LOL=a lot of laughes=o multime de rasete, cam asa ceva
Dar eu il folosesc si pentru un fel de "oau". Acum, e alegerea ta unde il folosestihappy.
O zi buna!

| kidulinha a răspuns:

Laugh Out Loud big grin a rade.cu lacrimi ca sa zic asa :*

| Lavy a răspuns:

LOL= Laugh Out Loud care tradus în româneşte înseamnă râs cu voce tare. Sper ca te-am ajutat funda?

| TraficantaDeFunde a răspuns:

Laughing out loud = a rade cu voce tare

| Ion a răspuns:

LOL = Laughing Out Loud, ii un fel de emoticonu ala de ras. in loc sa mai arati asta laughing sau asta rolling on the floor zici lol. si romanul inventiv cum este a gasit alt sinonim LOL = La O Laba.

| Diana_8956 a răspuns:

LOL inseamna cand ti se pareceva amuzant si eventual razi de afirmatia celuilalt (sper ca team ajuatat plz funda:X)

| Saya_1767 a răspuns:

LOL, scris şi Lol, prescurtare de la expresia engleză "laughing out loud", multe râsete, este un termen argotic folosit pe Internet pentru a exprima în scris hohotele de râs. "Lol" a apărut prima oară în Usenet, în SUA. Cu timpul unii tineri au adoptat acest acronim în sesiunile de chat, la mesajele SMS şi chiar şi oral, în vorbirea de zi cu zi[necesită citare].

LOL mai poate proveni şi de la Lots Of Laughts sau a Lot Of Laughing, cu aceeaşi semnificaţie.

| edc a răspuns:

Lots of lovetongue

| Doctor4Hell a răspuns:

Laughing Out Loud = râzând cu voce tare