| MissAvocado a întrebat:

As dori sa scriu o poezie despre o lume fictiva imi puteti da cateva metafore dragute pe care sa le folosesc? Va multumesc mult, Diana
Funda si voturi pentru cei care ma ajuta

1 răspuns:
| snapsing a răspuns:

Poti sa introduci metafore moderne cum ar fi : norii plang si soarele zambeste atunci cand tu te trezesti intr-o poveste fara sfarsit, care te conduce in eroarea vietii (o lume fictiva in ce sens daca ai putea specifica? adica intr-o lume cu inorogii si asa sau intr-o lume mai realista? )