| barbie1999 a întrebat:

happy As dori sa stiu ce alimentatie trebuie sa folosesc pentru a slabi.

2 răspunsuri:
| WAngel a răspuns:

Buna! Incearca sa maninci mai multe fructe legume, fa mult sport (exercitii fizice, gimnastica).

| andreea3brtr a răspuns:

In primul rand o dieta nu te ajuta prea mult. Dupa ce vei inceta sa o mai tii, vei lua in greutate. Schimbarea in alimentatie va trebui sa fie pentru totdeauna. Incearca sa eviti prajelile si mancarurile grase, care contin mult ulei, sa bei foarte multa apa (+un pahar de apa inainte de fiecare masa), evita dulciurile (mananca mai bine un fruct), nu mai manca dupa ora 8 seara, incearca sa reduci portia de paine si sa eviti pastele fainoase, ai grija la portiile de mancare (mai bine mananci cate putin si de mai multe ori decat sa mananci dintr-o data foarte mult) si nu in ultimul rand nu uita de sport (jogging-ul si celelalte exercitii fizice sunt recomandate daca vrei sa slabesti).