| Geanina_Chirila_1982 a întrebat:

Ce alimente trebuie scoase din alimentație pentru a slăbi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu trebuie scos nici un aliment, dar trebuie consumate doar in mica masura:
- mancarurile care se prepara cu mult ulei, margarina sau untura
- mancarurile care se prepara cu zahar
- mancarurile preparate din faina (maxim 50 grame la o mancare)
- bauturile racoritoare carbogazoase, indulcite

Totodata este indicat mersul pe jos (minim 3km/zi), alergatul si orice sport /gimnastica, care ne misca intregul corp, macar prin "scuturare" si "indoire".

| AvalohAlyn a răspuns:

Dulciurile de orice fel,snackurile,sucurile carbogazoase și cele cu zahar, produsele de patiserie, panificație, mâncarea fast food, alcoolul și redu carbohidratii și mâncărurile prea grase.Iar combinat cu 30 min mișcare per zi vei avea rezultate. Succes!

| romeo78 a răspuns:

Nici un aliment! Fiecare are rolul său în alimentație. Trebuie doar găsit un nutriționist bun, care să vă facă un tabel nutrițional, pe calorii, mese.
Nu uita este o vorbă din bătrâni: dimineața, masa bogatului, la prânz, masa de oaspeți, iar seara, masa săracului.

| RAY a răspuns:

Desigur ca sunt alimente care nu au ce cauta,in primul rand dulciurile astea nu aduc nimic benefic dar ingrasa, sunt pline de calori si nu aduc nimic bun decat obezitate, ficat gras, hipertensiune, cancer, mezelurile se stie sunt un risc pentru cancer, patiseria din nou nu aduc nimic bun corpului, nici painea nu aduce nimic bun corpului, sucurile dulci otrava, pizza ce aduce grasimi multe o felia 700 de cal, fast food

https://dezvoltareapersonalitati.wordpress.com/......d-sanatos/

| Sn4k3 a răspuns:

Grasimile nesanatoase si carbohidratii simpli.

| Yurisa a răspuns:

Renunta la carbohidrati: paine, paste, foietaje.
La dulcuri
La prajeli
Din experienta, astea ingrasa cel mai tare

| christine99 a răspuns:

Pâinea

| razvibalook a răspuns:

Nu neapărat sa scoți alimente. Trebuie sa ai un deficit caloric! happy
Adică. Trebuie sa îți cântărești tot ce mananci și sa ai de ex sub 1800kcal

| RAY a răspuns (pentru razvibalook):

Conteaza ceea ce manci, una e sa bagi benzina de proasta calitate vs de buna calitate, organismul are nevoie de alimente sanatoase nu te otravuri