| kwolf151 a întrebat:

Buna, as dori sa stiu cum sunt caminele din Brasov.Am intrat la UTB Facultatea de Inginerie electrica si stiinta calculatoarelor si as dori sa stiu conditiile(cati sunt in camera, cum sunt baile sau alte informatii importante). Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Toate caminele de facultate au cam aceeasi structura: camere cu 3-4 paturi, bai comune, o mini bucatarie in comun si cantina studenteasca.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cauta grupurile pentru camine de pe Facebook, sigur gasesti pentru Brasov si afli multe fix de la studenti.

| Furnicuta000 a răspuns:

Alo? Tanti Violleta, nu toate caminele sunt la fel. De ex in Regie care este cel mai mare complex studentesc din tara sunt 2 tipuri de camine:
- camere cu 4 paturi cu baie proprie si modul comun la 2 camere (adica 2 camere au un fel de camaruta comuna unde exista o masa)
- camere cu 2 paturi iar baia este comuna (una pe fiecare hol)