| Lollάღ a întrebat:

As dori sa va conving cu urmatoarele videoclipuri ca este mai bine sa renuntam la carne.Eu nu va oblig sa le vedeti pentru ca doar cu ajutorul titlului va veti da seama despre ce este vorba.Sincer mie imi venea sa plang cand am vazut aceste video-uri.
http://www.youtube.com/watch?v=LxHl6kZROQw&feature=relat ed
http://meatvideo.com/
Eu stiam cata cruzime este pe acest pamant dar sincer nu mi-am imaginat faptul ca sufletul oamenilor este chiar atat de nepasator...Chiar cred ca putem face ceva pentru ca aceste fiinte sa nu mai sufere.
Eu sunt de religie crestina si cred in Dumnezeu.Mai cred si ca El ne-a facut ca sa ne protejam si sa ne iubim unii pe altii, chiar daca suntem animale sau oameni. Sper ca v-am deschis ochii la cruzimea lumii si ca macar v-am lasat un gand pentru a rezolva problema acesta.
Imi cer scuze pentru categoria la care pun "intrebarea" insa vreau sa va deschid ochii.

Răspuns Câştigător
| kawaii69 a răspuns:

Chiar atata cruzime nu am mai vazutcryingcryingcrying nu ma mai pot uita niciodata la acest video adica ce fel de cacati prosti ca n-am cum sa la zic altumva adica sa dea cu gaina de gard sa calce porcul in picioare si apoi sa il impuste eu oricum nu mancam carne dar aceasta e o treaba foarte serioasa chiar trebuie sa ne lasam, eu iubesc 999999999999% animalele si nu pot sa omor nici o furnica, eu am un papagal si un iepure la bloc dar la curte am 8gaini chinezesti si 3 cocosi chinezesti am 3 caini si 8 pisisci. nu stiu unde le e capul acestor oameni dar chiar ar trebui sa ne pese trebuie sa bagam de seama si sa dam,, intrebarea'' mai departe. dar ganditi-va putin de tot acelste animale care sufera sunt doar cateva deci nu sunt foarte sigura ca realizati cate animale sunt chinuite doar INTR-O LUNA si nu numai pentru carnea lor ci si pentru blana, piele.imi doresc doar ca macar 50% oameni buni caci pe pamant sunt 10% buni religiosi si 90% cu suflet rau nu am cuvinte nu mai stiu ce sa zic dupa ce am vazut videoclipurilrcryingcryingcryingcryingcryingcryingcrying(cryingcrying cum am zis eu nu pot sa omor o gaza da mite ce e in video dar mai bine nu imi mai aduc amintecryingcrying
crying

1 răspuns:
| ㄨғίŧόάღάㄨ a răspuns:

Sall zi-mi si mie cum ai putut sa pui caracterele alea la nume mie nu-mi da voie numele asta l-am furat de la alt cineva?