| OOOLEOOO a întrebat:

Este adevarat ca in acest moment este bine sa renuntam la toate si sa ne iubim...si stim asta, dar de ce nu o facem?

28 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Pai cand spui "la toate" sa intelegem, ca si la viata? Fii mai concret.

| OOOLEOOO explică (pentru Hombre):

Bob Marley spunea ca nu vrea o viata in care trebuie sa se asigure doar pe el, ci vrea viata pe care o are el...o viata in care ii asigura pe altii ii ajuta pe alti si se simte bine cu alti fara sa se gandeasca la el.

| harciog a răspuns:

Sint total de acord.Esti femeie?

| OOOLEOOO explică (pentru harciog):

Nu. Baiat...

| harciog a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Nu mai sint de acord sa ne iubim.

| OOOLEOOO explică (pentru harciog):

Superficial sau doar batjocoros?

| harciog a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Ia-o si tu cum vrei, o tai la serviciu, nu mai este timp.

| NoChanceForUs a răspuns:

Renunță la viața ta, vinde tot ce ai și du-te în pădure gol și îmbrățișează copacii, iubește-i.

| Hombre a răspuns (pentru NoChanceForUs):

Sa-si ia si o bormasina sa dea găuri, are nevoie de ele pentru desavarsirea iubirii.

| NoChanceForUs a răspuns (pentru Hombre):

Să îmbrățișeze nițel dendrofilia.laughing

| Hombre a răspuns (pentru NoChanceForUs):

Corect si asa va proteja specia umana, nu va mai fi predispus catre violuri si in felul acesta va un exemplu pentru futălăii care are astfel de apucaturi, traiasca si sa infloreasca noul curent de sexuit copaci.

| NoChanceForUs a răspuns (pentru Hombre):

Make tree sex not war.

| sabin89 a răspuns:

Chiar daca nu ne-am iubi, ci doar ne-am respecta unii pe altii, multe probleme ar fi rezolvate. Iar razboaiele ar fi doar istorie. De fapt, nu ar mai fi nevoie nici de politie, nici de armate. La ce sa mai fie daca nimeni nu mai face rau unul altuia?

| Nolkyz a răspuns:

Trebuie să renunţăm la tot. Aruncăm până şi hainele de pe noi şi ne aruncăm în voluptatea iubirii... În pat, pe birou, maşina de spălat. Uităm de tot... Şi de mâncarea de pe foc laughing

| cucarachaalien a răspuns:

Pentru ca exista oameni care cred ei ca stiu ce e mai bine pentru altii si incearca sa le bage prostiile alea in cap in loc sa incerce sa-si faca si lor un bine adevarat si sa nu se mai consoleze cu faptul ca vezi doamne exista "suferinta incomensurabila" in lume si asta ii impiedica sa fie si ei fericiti.

| andreeeeea a răspuns:

De frica sa nu suferim logicbig grin

| OOOLEOOO explică (pentru andreeeeea):

Esti deoacord cu mine prin faptul ca este mai usor sa fii rautacios?

| doctorandus a răspuns:

Pentru ca dragostea trece prin stomac. Cei mai multi vor sa aiba cat mai mult, iPhone, internet, iPad, plasma, munca putina si distractie multa in loc sa imparta cu saracii din Africa. Iar cum majoritatea oamenilor au astfel de dorinte, politicienii incearca sa le faca pe plac, iar din asta apar conflicte si razboaie, ca resursele sunt limitate, in timp ce dorintele oamenilor sunt nelimitate.

| Hombre a răspuns (pentru doctorandus):

Ce sa imparti cu aia din Africa ma? Ei freaca menta, preocuparea principala, conflictele intre ei, statul la umbra si copii facuti aiurea iar esti tu cu impartitul la saraci, da-i dracu daca asa le place sa traiasca. Daca ti-a venit de milostivenie cine te tine sa-ti imparti agoniseala cu frecangii, sunt o gramada de conturi U.N.E.S.C.O. unde iti poti lasa jumatate din venit.

| mixxjim a răspuns:

Stim ca ar trebui sa facem asta dar cred ca nu mai stim cum sa o facem sad asa ne-au tot umilit toti atatia ani de zile ca avem senzatia ca asa e normal si am ajuns sa o facem si noi tot mai mult, si cu cei din jur, si cu noi insine. o sa mai treaca ceva timp pina o sa invatam/reinvatam cum sa ne iubim - si pe noi insine, si pe ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-i prea mult strica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oaleoo...eu nu stiam...ti-as fi raspuns la intrebare, dar mi-e ca nu mai am timp sa ma iubesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un fel de orgie în masă.

| mizantropuldinmine a răspuns:

Eu cred ca sunt multe lucruri pe care ar trebui sa le facem dar nu le facem -nu suntem perfecti!

| Fluturee a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte.happy Unii oameni sunt incapatanati de fel, altii poate ca nu vor, sau ceilalti vor dar trebuie sa se roage cineva de ei. etc. Fundita?:X

| 88Kronstadt a răspuns:

Da, hai sa lasam totul deoparte, si sa ne iubim ca nebunii! Ce conteaza faptul ca vom incepe in timp sa traim ca-n vremea aia destul de veche, aprinzand focul in pestera cu greu. Iubirea-i mare!

| OOOLEOOO explică (pentru 88Kronstadt):

Zici ca e mai bine sa stam singuri si tristi in fata televizorului, decat sa stam mai multi prieteni langa un foc seara?

| 88Kronstadt a răspuns (pentru OOOLEOOO):

Raspunsul meu trebuie luat mot a mot. Fara nici o interpretare. Cativa prieteni buni, un foc strasnic, si neaparat una bucata chitara insotita de cineva care "le are"winking Restul devine deja moft.