| nupebunezau a întrebat:

As dori sa va intreb : Voi cum recunoasteti un prieten adevarat? As dori cateva idei, intrebari, sfaturi. Dau funda. Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| InnocentSmile a răspuns:

Prietenul la nevoie se cunoste:*

| AndreeaCristina96 a răspuns:

Buna,pai un prieten adevarat plange cand plangi si tu, un prieten adevarat nu intreaba"pot intra?"el intra direct.Un prieten adevarat este atunci cand tot timpul ti-e aproape si te consoleaza mereu.un prieten adevarat nu iti cere niciodata bani sau un lucru in schimbul altui lucru, el ti-lar da cu placer fara sa astepte nimic adevarat.
Un prietren adevara arata ca te iubeste!

| Deyux_5665 a răspuns:

Simti...daca este aproape de tine! daca te sustine sau daca te opreste sa faci lucruri pe care le-ai putea regreta! Prietenul adevarat este cel care iti spune :"nu bea"nu fuma" nu cel care te impinge spre raw! asta e parerea mea! Bafta:* funda?batting eyelashes

| arodoeht96 a răspuns:

Hey!
dupa parerea mea un prieten trebuie sa se vada ca tine la tine si sa nu te invidieze, adica in cazul fetelor cand ti-ai cumparat ceva cu care iti vine f bine si mai multa lume iti spune, prietena ta ar trebui sa fie prima care sa iti spuna si nu sa zica ca ei nu ii plc ceva sau diverse lucruri dupa care iti dai clar seama ca de fapt ea e mai mult invidioasa...si inca un lucru de care eu tin cont un prieten ar trebui sa iti ceara o favoare de ex doar atunci cand e sigur ca si el ar faceo la randul sau, adica nu trebuie niciodata sa pretinda in numele prieteniei un lucru pe care el oricum nu l-ar face pentru tine...big grinhappy

| adelayda a răspuns:

Aunci cînd îţi i-a aprarea cînd te cerţi cu cineva sau cînd îi spui secrete si nu le spune la alţii ''prietenul la nevoie se cunoaste''

| papusika98 a răspuns:

Pai un prieten adevarat iti da un sfat bun cand ai o problema, te ajuta si este langa tine.Trebuie sa nu ai incredere in toti, te pot pacali.Incet in timp il/o vei cunoaste si iti vei da seama daca este sau nu prieten.