| 87aspire a întrebat:

as dori si eu o dieta de slabit care da rezultate.multumesc

4 răspunsuri:
| 9988 a răspuns:

Uite. ca sa slabesti. iti dau un sfat de la antrenoarea mea de fitness! : 30 % ii sportu. ar trebui sa te inscrii la o sala. sa mai faci sport. sa te mai misti iar restul de 70% consta astfel : poti manca orice crede*ma. doar conteaza cata cantitate mananci la o masa si de cate ori pe zi! iar eu am ascultat'o si am reusit sa slabesc 7 kg! acum ramane doar la atitudinea ta!

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Mananci apa cu mamaliga, dimineata la pranz si seara.

| drogh a răspuns:

Buna!
Site cu diete: http://www.divahair.ro/diete_si_slabire/diete_de_slabit.
Cu toate astea ai nevoie si de alte sfaturi:
1.trebuie sa faci si sport! Incearca aerobic (cu video de pe youtube).
2. nu manca dupa ora 6.
3. bea cat mai multe lichide (daca e posibil 2L )
4. evita mancarurile fast-food, prajelile, alimentele sarate.
5. sa ai un somn cat se poate de bun.
6.alimenteaza-te cu ras! cauta filme de comedie sau bancuri.

| AOLEVRIC a răspuns:

Salut! Ca sa slabesti nu trebuie neaparat sa tii o dieta drastica ( sau sa te infometezi). trebuie sa nu mai consumi paine, prajeli, ulei ( in general mancare gatita ). Trebuie sa faci sport si sa bei cel putin 1 l de apa pe zi. happy