| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi fac parul Cret,nu ondulat,deja il am ondulat de la mama natura,dar il vreau cret,fara placa sau ondulator,nu vreau sa imi ard parul,si apoi sa cada ca o cascada.
Am vazut ca trebuie sa imi fac multe codite din varful capului,dar am parul scarit si pana la umeri[si saten on the phone. daca stiti tuturiale ajutati-ma,chiar as vrea sa il am asa, dar nu stiu cum.
Help mee girls!
sper sa imi raspundeti
pa pa

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate te ajută, http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| IsabelaIssa a răspuns:

Pai il poti face cu bigudiuri, dar nu o sa iti reziste prea mult. Cu coditele e mai greu si nici nu iasa chiar asa cret ca la bigudiuri.

| DuLcyK a răspuns:

Punete pe ''moatze'' este o forma mai populara, insa aceste moate te vor ajuta! Intreab-o pe bunica ta ce sunt alea si pune-o sa iti faca pentru ca ea sigur stie! Dupa ce ti le face stai cu ele in cap vreo 2 zile [ daca il vrei cret pentru mult timp] daca nu, stai cu ele in cap cat timp consideri tu, apoi cand le vei desface vei vedea si rezultatul absolut mirific!

Succes

| roxaa15 a răspuns:

Incearca cu spuma si bigudiuri.Bafta

| Letty03 a răspuns:

Cred ca exista niste creme speciale. Du-te la un magazin cu produse naturale

| ny098 a răspuns:

Incearca sa iti faci cu bigudiuri