| SilviuLungeEE a întrebat:

As vrea sa imi iau o tigara electronica fara nicotina. Oare ma afecteaza cu ceva la varsta mea? Creaza dependenta? Am auzit ca este decat un fel de abur.Mentionez ca am 13 ani.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai sa fii mai cool daca tragi niste aburi dintr-o teava

| Fatamuntilor a răspuns:

De obicei tigarile electronice sunt pentru cei care doresc sa se lase de fumat, deci nu vad rostul.
Incerca senzatiile tari cat mai tarziu posibil sau deloc!

| Dugalle a răspuns:

De ce vrei sa fumezi la 13 ani? Serios acum.

Eu la 18 ani am fumat prima tigara.

| RocKzZ a răspuns:

Sa fumezi la 13 ani? Really? Parintii tai stiu? Daca iti cumperi una unde dracu o pui, in casa? Da, e un abur, dar crede-ma ca nu esti mai "cool" daca tragi abur dintr-o teava. Pe langa ca virgula costa destul de mult si riscurile cu parintii sunt destul de mari, se spune ca e mai cancerigena decat tigarile normale, pentru ca aburul il tragi doar in gura, astfel faci mult mai repede cancer la gat. Nu prea ai cum sa o ascunzi prin casa deoarece trebuie sa o bagi intr-o cutiuta ca un telefon si o pui la priza la incarcat. Aromele costa in jur de 30 lei ( si nu te tine prea mult sticluta ). Piesele trebuie schimbate odata la 3-4 luni. Am fumat si eu de multe ori tigara electronica si singurul avantaj pe care-l gasesc e ca nu ramane mirosul si gustul, chiar are gust de aroma respectiva. Cat despre dependenta, nu, nu creeaza, se fumeaza doar pentru gust si atat. Oricum, pana la urma e viata ta, faci ce vrei, dar eu zic sa ramai pe tigari normale, pentru ca sunt mai "sanatoase" laughing decat tevile alea de metal. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^^