| pisioi a întrebat:

as vrea sa-mi aleg o meserie pe viitor insa nu sunt hotarata ce sa-mi aleg,. mie imi place mult biologia si as vrea sa ma hotarasc asupra unei meserii din acestea:profesoara de biologie, doctor chirurg sau criminalist?(mentionez mai sus imi place mult biologia).winking

Răspuns Câştigător
| lavynika a răspuns:

Ca profesoara de biologie nu iti recomand deoarece salariile sunt mici, iar la biologie nu va vrea nimeni sa faca meditatii. Daca crezi c vei putea face fata in spital, da! fate chirurg, dar invata fff bine si f mult pentru a putea fi un chirurg de exceptie.Ai un drum greu de parcurs daca iti alegi aceasta meserie.Pari o fata finuta si nu cred ca ti s-ar potrivi meseria de criminalist. Daca iti place asa mult biologia te poti face si biolog cercetator.Mult succes in viata si sper sa rushesticeea ce ti-ai propus:*

3 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Eu cred ca doctor chirurg.

| ana2205 a răspuns:

Incearca farmacista, e o meserie foarte profitabila, in Romania salariul poate ajunge si la 4000RON, deci iti dai seama daca pleci afara ce de banet castigi!

| anonul a răspuns:

Nu profesoara x-( pe langa ca nu ai un salariu decent mai iti i-a si 25%, deja e umilitor... mai bine criminalist (daca poti deveni), aici primesti spagi si toate aleawinking sau si mai bine avocat ca oricum iti trebuie facultate ca sa fii profesor big grin