| pisioi a întrebat:

Ce meserie sa-mi aleg doctor chirurg sua profesor de biologie? nu pot sa ma hotarasc imi plac amandoua ff mult:X funda

5 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

MEDIC, vei aveam mai multe satisfactii pe plan profesional, si vei putea chiar sa pleci in strainatate, daca aici nu se va mai putea sta.

| carminaburana43 a răspuns:

Pai gindeste la avantajele si dezavantajele fiecareia.Sa fii doctor chirurg inseamna o cariera stralucita dar foarte mult timp liber consumat pe bolnavi si vezi foarte multe necazuri nu ai asa timp pentru familia ce vei avea.Profesoara de biologie:nu vezi zilnic atitea necazuri stai vesnic intre tineri si e mai compatibil cu viata de familie vei avea mai mult timp pentru tine, pentru sot si pentru copiii tai.

| shtephie a răspuns:

Fa-te doctor pentru ca vei castiga mai mult! Dar amandoua sunt meserii frumoase :X Eu vreau sa ma fac prof. de lb straine happy
Mult succeshappy

| Sinedd a răspuns:

Copii in ziua de azi... ajungi in spital din cauza lor!
Eu as zice veterinar, dar nu profesor nici doctor sunt destule motive!

| alexandru_4684 a răspuns:

Eu... tot cu ei fate doctor sau iti mai dau ceva legat de profesor, psiholog.cum vrei.