| AddaMrr a întrebat:

Buna as vrea sa stiu cum imi pot calcula media la matematica...Dau fundita love struck

Răspuns Câştigător
| サクラ a răspuns:

Media se calculeaza in felul urmator:media la oral o inmultesti cu 3 aduni cu teza si imparti la 4.

4 răspunsuri:
| ForYouu a răspuns:

Pai media faci media din oral, o inmultesti cu 3 si aduni cu teza, iar ce iti da supra 4

| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa aduni toate notele si sa le imparti la cate sunt, mai era alta varianta sa aduni, etc, sa imparti cu teza etc dar tot asa iti da

| Narcys21 a răspuns:

Exemplu: 9, 9, 7, 5, 6 si 10 teza
faci (9+9+7+5+6) :5 = 36:5 = 6, 2x 3=18, 6 + 10 +28, 6 :4 =7.15 asta e media

| Sapunaru_Carmen_1998 a răspuns:

3 * media generala(fara teza) + teza, totul supra 4. Sper sa-ti iasa media mare!