| RoooneyThePuf a întrebat:

As vrea sa va rog ceva.Imi puteti spune si mie ceva din articolul ``Ce vede el la tine intr-un minut``Din revista Bravo Girl?big grin{nu am mai gasit revista la chioscuristraight face}Funda. D:

Răspuns Câştigător
| Coconut a răspuns:

Pai in aritcolul acesta este vorba despre ce vede un biaat la o fata la prima vedere.

Zambetul

Baietii sunt atrasi de fetele cu un suras frumos is seducator, natural, dinti frumosi, niste buze senzuale si bine ingrijite si respiratie proaspata.
Ce-i indeparteaza: surasul fortat sau mancarea ramasa itnre dinti, respiratia urat mirositoare, etc.

De asta este bine sa te speli mereu pe dinti dupa fiecare masa, sa mergi la dentist cand e nevoie sa folosesti zilnic un balsam de buze si sa porti aparat dentar daca e nevoie.

Ochii

Ce-i atrage: gene lungi, privire profunda si misterioasa, ten curat si ingrijit.

Ce-i indeparteaza: machiajul prea stirdent, o privire stearsa, sprancenele nepensate, rimelul care curge.

Ce poti face:

sa alegi o nuanta de fard ce te pune in valoare, sa folosesti un riml de calitate superioara. sa nu te machiezi f strident, sa folosesti creme hidratante pentru fata, sa te pensezi, etc.

Parul

Ce-i cucereste: plete suave care aluneca in cascade pe umeri
Ce-i indeparteaza: matreata, parul nespalat, o tunsoare neadecvata si un par lung tocit la varfuri.

Ce poti face:

sa te speli pe cap cand e nevoie, sa folosesti un sampon adecvat tipului de par, sa iti aplici saptamanal o masca hidratanta pentru par, sa iti perii zilnic parul

Decolteul

Ce-i cucereste: o bluza cu decolteu in V un decolteu discret care stimuleaza imaginatia, un top ulat

Ce-i indeparteaza: un pulover sau o bluza pe gat, o camasa incheiata pana in gat, o bluza lalaie

Ce poti face: sa iti pui sanii in valoare indiferent de dimensiunea lor, sa porti un sutien pe masura, sa iti cumperi un sutien push-up daca e nevoie, cand faci dus sa iti stripesti sanii cu un jet de apa rece, sa nu iti dezgolesti sanii pentru a atrage baieti

Posteriorul

Ce-i cucereste: fesele ferme, un fund rotund si bombat, pus in valoare de jeansii potriviti
Ce-i indeparteaza: blugi cu talie joasa din care se vad marginile chilotilor, pulovere care acopera fundul, jeansi mulati pe un posterior mare

Ce poti face: cumpara 2- perechi care te pun in valoare, sport!, sa aplici dimineata si seara o crema anticelulita.

Asta e tot.happy Ti-am scirs esentialul ( apropae totlaughing). Sper ca te-am ajutathappy:d