| PinkSky a întrebat:

Buna as vrea si eu exemple de locuri de munca part tieme pentru varsta de 16 ani. Daca aveti oferte si in bacau sau stiti ceva lasa-ti site.

1 răspuns:
| Lolitte a răspuns:

La un MCdonald's de exemplu...nu este foarte mult de munca, deoarece faci cu schimbul si nu au dreptul sa te puna sa muncesti ce nu este adecvat pentru varsta ta. Singurul inconvenient este ca trebuie acordul unuia dintre parinti. Sau ar mai fi o idee, daca dispui de bani, urca-te in tren la inceputul sezonului estival si du-te la mare. Nu ai cum sa nu gasesti ceva de munca, plus ca ai cazare si masa incluse.