| Lupoiu_Alexandru_1996 a întrebat:

Caut job part-time am 14 ani București am nevoie de niște site-uri sau locuri de munca sau nr de telefon deci dacă aveți nevoie sau știți pe undeva scrieți! Nr de tel în caz de ceva

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti ajuta la cunostinte in jurul gospodariei: facut curat, cumparaturi, platit facturi, plimbat animale etc, la care unii n-au timp sau putere sa le faca si mai bine platesc pentru cineva sa faca in locul lor.

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste cu mami si tati sa faci munca pe langa casa lor si sa primesti cativa lei de buzunar. sau vorbeste cu bunicii, unchii... ca oricum nu te angajeaza nimeni la 14 ani, ca esti prea mic si este ilegal sub 15 ani impliniti.

| dannyel86 a răspuns:

Varsta legala de munca este 16 ani. Te poti angaja si la 15 ani, dar numai cu incuviintarea parintilor sau a celor in grija carora te afli.
La 14 ani nu te angajeaza nimeni.

| Pandhoraa a răspuns:

De la 16 ani poti lucra cu acordul parintilor
acum ai putea totusi completa chestionare online
http://www.exprim.ro/
eu zic sa incerci

| Pabibabum09 a răspuns:

La 14 ani nu te angajează nimeni. Așteaptă măcar pana cand vei împlini 15!

| Veltorb a răspuns:

La 14 ani nu te poți angaja, ai răbdare să implinesti 15 și te poți angaja part-time la kaufland.

| EraserHead a răspuns:

N-ai cum sa te angajezi la 14 ani.am incercat si eu sa imi gasesc un job de vara dar n-am gasit, nici part-time, nici full-time.
Ca sa porti merge sa te angajezi undeva trebuie sa ai varsta minima 16 ani si cand merge sa te anjagezi parca mergi cu parintele. Mai avem de asteptat. btw daca ai nevoie de bani spune-i mame-i tale sa iti lase alocatia sau daca ai note bune la scoala o bursa de merit, sau daca ai probleme medica pot sa ti-o acorde sau daca bugetul familiei tale esti mic.

| LeVej a răspuns:

Din câte știu la 14 ani e ilegal să fii angajat. Deci... ți a mai rămas să ți deschizi un stand de limonadă sau să te duci prin vecini și să i întrebi dacă n au nevoie de ajutor. Baftă tongue