| Cătălina_6063 a întrebat:

Buna as vrea si eu niste statusuri de prietenia intre doua fete si alte statusuri de dor pentru el (adica sa nu fie evident ca mi-e dor de el ci doar cami lipseste si ca-l vreau langa mine)
Multumesc

Fundita

1 răspuns:
| Maria_7245 a răspuns:

Uite niste statusuri frumoase:*

"N-am creat nimic care sa ramîna generatiilor viitoare, dar am avut dragostea"
A fost cineva care a fost povestea mea. A ramas suspendata în timp; nu am uitat-o niciodata. M-a ranit? Nu stiu. Nu îmi mai aduc aminte…a trecut mult de atunci. Stiu doar ca m-a facut sa sufar

"Orice suflet este condamnat sa tainuiasca macar durerea unei amintiri."

"Te pot intreba daca ma iubesti sau daca luna e verde si tu imi vei raspunde evaziv iar eu voi intelege orice poftesc.Ar trebui sa invat de la tine.Asa se cucereste lumea"

Sunt, nopti cand visele ma poarta`n trecut
Luptam cu sentimente, ma raneam, n`aveam scut
Am crescut platind, ani in sir privind cu jind
De`asta clipa cu tine caut s`o suspend in timp

"Dar stiti de ce mi se face dor? Pentru ca nu l pot avea___e mereu al alteia"

?" Mai indepartati azi cu fiecare clipa, alungati de noi insine, plecam pe drumuri separate pe care maine nici unul dintre noi nu-l va regasi pe celalalt! Tu esti lumea mea! Abstract sau real, eu sunt un om mort pentru tine si, Doamne cat te iubesc, te-am iubit si cat te voi mai iubi! E atata pasiune nerostita, necunoscuta si atata durere a amintirilor ce nu se pot uita, incat nu pot decat sa astept sfarsitul finalului caci CE E VIATA FARA TINE?!

Stii ca-i vorba de iubire când tot ceea ce-ti doresti este ca acea persoana sa fie fericita, chiar daca tu nu faci parte din fericirea ei.

?"Mi-era asa frica sa nu râzi de mine, încât am plecat si m-am îmbatat. Iar când m-am întors, tremuram tot si, daca-ai fi facut atunci un pas spre mine, un semn macar, cred ca ti-as fi sarutat picioarele. Dar n-ai facut nimic."

CUM STIU SA IUBESC?
copila din mine te iubeste frumos
te cearta te iarta si te pupa sfios
adolescenta iubeste tot ce-i frumos,
un zambet furat si tinutul de mana
femeia din mine te iubeste in zori
desprins din vis te invata sa zbori
matur te iubesc cand plangi si cand suferi
cand sunt langa tine si-ti interzic sa mori
imposibil ar fi sa te iubesti doar pe tine,
sa traiesti o viata tot asteptand sa mori
sunt prietena cand te iubesc in taina
si sunt langa tine cand altii sunt goi
intelept te visez cu parul in vant si umerii goi
cand mergi catre mine si imi soptesti
inchide lumina, vreau sa fim doar noi

?"Sa încerci sa uiti pe cineva iubit e ca si cum ai încerca sa îti amintesti de o persoana pe care nu ai vazut-o niciodata."

"Cine iubeste si este iubit nu va mai fi niciodata acelasi om ca înainte"

Tot ce nu mi s-a întâmplat, si am iubit, mi se va întâmpla. Iar tot ce am iubit, se va reîntoarce mereu, fara ragaz, în mine."

?"N-am înteles niciodata discursul ala cu "ce vreau eu de la relatia asta", pentru ca suna a tocmeala la piata. De la o relatie trebuie sa îti doresti totul, daca îti doresti doar ceva esti meschin si interesat."

?"Am iubit pâna la ceea ce lumea numea "nebunie", însa pentru mine era singurul mod în care puteam iubi

?"Vinovata de a te fi iubit, azi nu te mai pot uita..."

De când te iubesc pe tine, tot ceea ce am iubit înainte mi se pare fara culoare."

Am fost strapunsa de o lance era a mea în dreptul sufletului unde se afla de ceva vreme o moara de vânt.Nu te teme nu sangerez Atata doar ca ma doare putin amintirea

Ii vad cum fac diferente daca nu te-mbraci la fel auzi de cand mortii tai tzoalele dau caracter?

Suntem cu adevarat îndragostiti atunci când ni se pare ca numai noi stim ce este dragostea adevarata si ca nimeni nu a mai iubit înaintea noastra si nici nu va mai iubi astfel, dupa noi."

Cred ca n-am fost fericit decât în clipa în care am putut spune si eu, ca orice om, ca am iubit. Nu ca scriitor am fost fericit si nici ca gazetar."

?"Acum stii. Nimeni nu a iubit vreodata pe cineva mai mult decât te-am iubit eu pe tine."

"Pe barbatul acesta il iubesc ca pe viata insasi, adica vreau sa-l traiesc, sa-l provoc, sa-l fac fericit, puternic Vreau sa am atata grija de sufletul lui incat sa-mi zambeasca mereu chiar si din fata altarului unde-i va spune da alteia."

"Nimeni n-a iubit ca mine; nimeni n-a suferit cât am suferit eu". Toti zicem asa.

?"Daca nu te-as fi iubit neconditionat, poate ca inima mea ar fi dispusa sa renunte la tine, fara atât de multe conditii."

?"Asteptând dupa tine, Dumnezeu s-a plictisit sa ma astepte la judecata de apoi. Atât de tare te-am iubit.

?"Cât de important este ca macar o data cineva sa-ti fi iubit trupul si sufletul. Si la fel de important e ca tu însuti macar o data sa fi iubit un suflet si-un trup."

cortina a cazut demult
si totusi exista un nebun care inca aplauda

?"În care anume clipa m-am îndragostit de el nu voi sti niciodata. Dragostea mea pentru el s-a nascut, poate, din nevoia mea de a iubi."

"Te-am urât cum n-am urât pe nimeni, fiindca n-am iubit pe nimeni cum te-am iubit pe tine."