| Coral7 a întrebat:

as vrea si eu sa-mi cautati fisa bibliografica a scriitorului I.L.Caragiale si 2 ecranizari ale unor opere scrise de el. Ofer funda + vot pentru cel mai rapid si bun raspuns. ( scuze pentru categorie )

Răspuns Câştigător
| alinaella18 a răspuns:

Aici vei gasi tot ce te intereseaza cred : http://ro.wikipedia.org/wiki/Ion_Luca_Caragiale. Nu uita! Cand vrei sa cauti ceva despre un autor scrie la google wikipedia si numele autorului si vei gasi sigur. Funda?

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Două ecranizări găsești pe youtube.
Fișa bibliografică este enormă.
Caută pe google - wikipedia.