| OnixXdd a întrebat:

Ce este aceea o fișă bibliografică? Dar un tabel cronologic?

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Un tabel cronologic poate contine cartile sau evenimentele din viata unei celebritati asezate in ordinea aparitiei lor.Pot exista tabele cronologice si pe alte teme:istorice, politice, stiintifice.La inceput se consemneaza anul,iar apoi se prezinta pe scurt evenimentul. Exista mai multe tipuri de fise bibliografice.Cea mai simpla fisa cuprinde autorul, titlul, editura, colectia, anul aparitiei.

3 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Cam asta este o fisa bibliografica: http://www.fil.unibuc.ro/~solcan/eft/node9.html

| o0ops_2090 a răspuns:

Tabel cronologic este tabelul ordonat in functie de ani.

| fanstefan a răspuns:

Este o fisa unde scrii o bibliografie a unei persoane.