| TinaDoll2022 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca e bine sa mananc fructe seara (nu banane).

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Wowhow a răspuns:

Eu cred ca nu e nicio problema. E chiar indicat sa mananci fructe seara daca ti-e foame/pofta, in loc de mancare sau poate chiar dulciuri, pentru ca se digera mult mai usor si nu contin grasimi sau alte chestii.Au in principal apa si vitamine.Deci,raspunsul e da laughing Bafta!

| drhotzu a răspuns:

Este bine sa mananci fructe la orice ora! iar ceea ce priveste treaba cu ora 19 laughing)))) cum poti spune asa ceva? eu muncesc de la 9 la 18 si ajung acasa la 19, pana ma schimb fac dus si chestii se face 20, ce sa fac sa nu mai mananc?
ideea este ca se spune ca nu e bine sa mananci cu 2 ore inainte de culcare, dar sincer eu daca nu mananc la 1-2 noaptea nu pot sa dorm big grin este deja un obicei.
asa ca sfatul pe care mi l-a dat mie doctorul: mananca atunci cand iti este foame sau poftawinking
iar in legatura cu fructele: manca la orice ora cat mai multe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu mai târziu de ora 19:00, pentru a avea timp să se digere. Altfel, rămân peste noapte în stomac și fermentează, ceea ce aduce după sine apariția de gastrite sau alte neplăceri digestive.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://zinnaida.ro/ O să-ți placă!

| SimonaGiorgi a răspuns:

Fructele sunt bune la orice ora dar este de preferat sa manaci cu 2-3 ore inainte sa adormi.