| mika2011 a întrebat:

Buna!
Aseara am visat ca ma durea maseaua, dar nu ca mi-a cazut si ca ma plangeam ca ma doare la scoala si la tata si la matusame.
Imi poate raspunde si mie cineva ce inseamna acest vis?

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Nu inseamna nimic. Nu trebuie sa aiba legatura cu realitatea.

| Bubbchac a răspuns:

Voi incerca sa iti,, traduc,, acest vis. Durerea inseamna suferinta. In viitor sau in trecut, vei avea sau ai avut parte de o neplacere. Daca te plangeai la scoala, la tatal tau si la matusa ta, asta inseamna ca vei fi trista, si vei incerca sa vorbesti cu toata lumea, ca sa incerce sa te ajute. kiss Sper ca te'am ajutat cat de cat. tongue Bye bye! kiss

| anonimussssssss a răspuns:

E de bine
daca iti cadea maseaua era moarte in familie

| Mihaela111 a răspuns:

MASEA: griji, preocupari, durere sufleteasca, paguba financiara; masea cariata - probleme intampinate de cineva drag...dar nu trebuie sa dai importanta viselor; sunt multe vise pe care tu nici nu ti le mai amintesti dimineata si daca ai cauta semnificatiile tuturor viselor atunci acestea ar fi foarte contradictorii deci cel mai bine e ca ele sa iti ocupe gandurile doar noapteawinking