| anonim38 a întrebat:

Buna sad. Aseara am visat ca pur si simplu aveam 3 dinti in mana, nu sunt sigura daca am vazut ca mi-au cazut sau nu am vazut.Nu ma durea. Ce inseamna? Am cautat si pe net si m-am ingrozit.voi ce spuneti? crying

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi ce spune și pe www.elystar.ro
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Am auzit de la batrani si testat pe propria experienta, ca atunci cand iti cade dantura si te doare, se intampla ceva rau cu cineva cunoscut tie, daca nu te durea, nu este nimic grav, totusi este bine sa fii precaut
O zi frumoasa sa aihappy

| danay72 a răspuns:

Nu inseamna nimic, sunt doar superstitii.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Nu esti cam mare sa mai crezi in zana maseluta si povesti cu balauri?

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Nu exista nicio dovada ca visele ar avea vreo semnificatie pentru noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca mintea noastra se destinde, se relaxeaza si genereaza vise - cu ce am vazut, cu ce am auzit, ce ne ingrozeste, sau, de cele mai multe ori - non sensuri. Poate ai vazut un film, ai auzit ceva zvon, ai vazut o poza sau pur si simplu mintea ta a corelat diferite evenimente si imagini, rezultand visul tau.
Ce inseamna? Ca te relaxezi noaptea si nu esti foarte obosita. De regula cand suntem foarte obositi nu mai stim deloc ce am visat.

| TheRealDaniel a răspuns:

A fost doar un vis, ceea ce spune lumea este ceea ce vor ei sa creada ca inseamna aceste lucruri, niste "semne" dar sunt superstitii, nu iti face griji, nu ai motive, am avut si eu multe vise dar nu mi s-a intamplat nimic grav, visele sunt doar vise

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Se spune ca visurile sunt interpretarile la ceea ce ti s-a intamplat in ziua aceea si ce gandesti atunci... sau ceva de genu...winking

| KaterinaРомановский a răspuns:

Iti va muri cineva din familie

| Afrikanu a răspuns (pentru KaterinaРомановский):

De ce vorbesti prostii fato?

| darrio2007 a răspuns (pentru KaterinaРомановский):

O tampenie.

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru darrio2007):

Te-am intrebat cumva ceva? Sau suntem inca in comunism si nu mai are nimeni voie sa isi spuna parerea, chiar si ironica? Hai...fa pasi...

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru Afrikanu):

De ce te bagi in seama? Ce treaba ai tu ca raspunsurile mele? Ia vezi-ti tu de viata ta

| darrio2007 a răspuns (pentru KaterinaРомановский):

Cumva tu esti in comunism? Dupa nume. Daca eram in comunism nu imi spuneam parerea despre comentariul tau.Ironic sau neironic.Si fara apelative de acest gen.Te rog frumos.Deocamdata.

| Afrikanu a răspuns (pentru KaterinaРомановский):

Esti cumva vrajitoare sau clarvazatoare sa stii cine va muri si cine va trai. Nu cred ca ti-ar placea sa-ti spuna si tie cineva ca-ti va muri cineva din familie, te cam joci cu, cuvintele. Oricum, PACE tiebig grin

| Catalinhhh a răspuns:

Mituri si prosti casesti la tot coltu. Nu e nimic grav cica ca daca visezi cu porci sau sange nu mai stiu exact, va muri cineva din familia ta. Si surpriza! Nu a murit nimeni nici macar pisica. straight face
Deci nu te speria si nu crede in toate porcarile caci nu sunt reale!

| d33a15 a răspuns:

Numai prostii, viata ta nu depinde de visewinking

| wasilika24 a răspuns:

Du-te si spalate pe fata, si nu iti lua in cap astea sunt doar prostii, asta-i buisnesul vrajitorilor sau a cuiva de genu acesta

| anonim38 explică (pentru wasilika24):

Dar multi oameni au afirmat ca au auzit ca a murit cineva..imediat dupa ce au visat

| MariaMikaelson a răspuns:

Descarcati de pe magazin Play dictionar de vise..Este primul cu un cap de om si cu niste chestii inantrul lui, iar acolo o sa gasesti...

| Lola2013 a răspuns:

Stai linistit/a! A fost doar un vis si daca te iei dupa toate prostiile de pe net o sa iti fie frica si cand te doare un deget.Sunt doar legende...Asa se spune si ca daca stai incaltat doar cu un pantof iti va muri cineva in familie sau daca treci pe sub o scara ai ghinion.Iti recomand sa nu incerci sa ii mai gasesti semnificatii la vise pentru ca poti sa gasesti ceva rau in toate daca vrei. Sper ca ti-am fost de ajutor si te-ai mai linistit!

| AnunturiPublicitareCernavoda a răspuns:

(luat din Divtionarul de Vise):Semnifica o lipsa de incredere si jena.Ti-e frica sa nu afle altii de micile tale defecte. Sper ca te-am ajutat si un mic sfat, nu le mai lua de pe GOOGLE, deoarece acesta nu foloseste un psiholog si problemele din viata de zi cu zi!;-)