| anonim_4396 a întrebat:

Azi dimineata m-am trezit cu dureri de burta in partea dreapta jos...pe parcursul zilei a inceput sa ma doara toata partea de jos a burtei...ce poate fi? poate fi cumva apendecita? acum sunt si in perioada cind am menstruatie.

Răspuns Câştigător
| AndreeaRoxana225 a răspuns:

Hei,As putea spune ca esti apendicita dar e si foarte probabil sa fi racita la burta(anexita), ori e de la menstruatie, daca nu ati trece cu o pastila, nu ar fi rau sa te duci la un medic nu se stie ce se poate sa aibi
Bafta!:*

3 răspunsuri:
| jj95 a răspuns:

Dupa semnele pe care le spui este foarte posibil sa fie apendicita, este mai bine sa faci o vizita unui medic.
Bafta!

| iSaidNo a răspuns:

Se prea poate sa fie apendicita, insa daca esti in perioada menstruatiei, cel mai probabil este o durere menstruala normala.Eu zic totusi sa iei un calmant, iar daca durerea persista, sa consulti un medic.Bafta!

| IWannaSmile a răspuns:

Cred ca sti deja ca pentru dureri menstruale cel mai eficient este Nurofen( si de obicei te doare si putin spatele in zona de jos). Deci poti lua o pastila si daca iti trece inseamna ca a fost doar o durere menstruala. Insa nu iti pot spune eu ce sa iei si ce nu pentru ca nu sunt doctor deci intreaba macar farmacistul daca nu mai bine sa te duci macar pana la medicul de familie.