| becka133 a întrebat:

Azi m.a prins controloarea in tramvai si eu nu mai aveam calatorii pe card deci ni validasem. Si mi.a pus cardul intr.un aparat. ( ce e aparatul ala ) si apoi a zis ca de data asta ma lasa sa plec dar data viitoare sa am calatorii. deci pana la urma voi primii amenda acasa? sau nu? si ce e aparatul ala? apropo. cat e amenda? funda si voturi.

Răspuns Câştigător
| Theuta a răspuns:

Nu primesti amenda pentru faza asta, ca a zis ca te lasa sa pleci. Daca iti dadea amenda, te punea sa scoti buletinul, sa completezi un formular si ori ii dai 50 de RON pe loc, ori in maxim 24 de ore. Daca ai trecut de 24 de ore amenda creste la 100 RON. De obicei nu iti trimite nimic acasa doar daca ai trecut de 24 de ore.
pupici!

| becka133 explică (pentru Theuta):

Scuze ca iti dau funda atat de tarziu. I orice caz mersii de raspuns! Nu am primit! :* happy

1 răspuns: