| Angel_4453 a întrebat:

Buna buna, va este frica de examenul de admitere pentru clasa 8?
credeti ca o sa va fie greu?

7 răspunsuri:
| Aleeeeeeee a răspuns:

Si mie imi este frica straight face am auzit ca in 10 iunie noi terminam cursurile, iar in 20 si 22 o sa dam examentele sad. Mi-e frica pentru ca poate nu voi reusii sa merg la liceeaul si profilul dorit crying. Mi-e frica cel mai mult la mate straight face. Sper sa fie totul bine si sa luam note mari :*. Succes! big grin

| oanawww45 a răspuns:

Da! mie mi-e frica straight face dar de fapt eu eu sa reusesc sa intru la licul dorit ca rezultatele de la examene se aduna cu media generala a claselor 5-8 happy ...nu stiu daca o sa fie greu, dar poate ca da...ca nu este facuta de profesorii tai care stiu cat de buni sunteti voi la materia respectiva.happy

| Alex0194 a răspuns:

Acuma sunt in a 10-a si eu am dat teze nationale.

Nu trebuie sa te stresezi si sa te sperii ca nu-ti faci deloc bine. Fii relaxat/a invata, repeta si totul va fi bine. Daca nu ai inteles la lectie intreaba-ti profesorul ca de aia e platit sa-ti explice. Daca vei invata cu siguranta vei stii si vei trece fara probleme. De obicei examenele astea (cel putin asa a fost al mine) sunt simple de nivel mediu, adica sa le poata face si badea Gheorghita ce sta intr-un catun departe de lume dar si un mic Einstein. Deci fara frica ca nu-i capat de lume, e doar un simplu examen, ca toate celalalte. Concentrare si lucru in plus nu strica niciodata. Bafta

| Angel_4453 explică:

Mi. e imi e cam frica la matematica iar la romana nu imi fac probleme pentru ca imi place si ma descurc f bine, ador literatura si sa scriu compuneri si nici gramatica nu e grea dar la mate ma incurc mereu niciodata nu mi. a placut.mersi si voua Succes la fel

| Mycutsa a răspuns:

Mie imi este putin frica la romana. La matematica ma descurc bine. Nu va mai stresati asa mult, pentru ca nu veti putea invata nimic tot anul` si dupa ce dati examenul vor veni notele si va veti intrebare "dc am luat eu nota mica?" Mai bine invatati si veti trece ci broi. La ce liceuri vreti sa va duceti? Eu vreau la Colegiu Natioanal Unirea, din Turnu Magurele. Da`ti add la fetitza_Scumpica97 vreau noi prieteni

| TéÐÿ a răspuns:

Pai da deoarece la roman am scapari la :
1. Nu stiu sa comentez u ntext la prima vedere!
ia la matematica avea mun domn din 5-7 dar a plecat acu mi nclasa a 8a :@ si a venit una care e rea nu preda calumea si nu inteleg :@

... Offf
Apropo am media
5=9. 45
6=9. 71
7=9. 60 + in a 8 cred ca voi avea 9. 70 am vre osansa sa intru la Hajdeu i njudetul buza u? :O

| ckdjckj a răspuns:

Sincer eu una sunt foarte stresata, sa speram ca totul va fi bine si ca o sa-l trecem cu brio! Succes!:*