| YourMother a întrebat:

Care poate sa-mi spuna de ce laptop-ul nu-mi detecteaza cardul? Cand il pun la calculator, merge, dar la laptop nu. Funda, logic.
P. S. : Laptop-ul e nou, luat prin decembrie.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Deconecteaza laptopul din priza si scoate bateria din el si apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza cca 5-6 secunde (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza si porneste-l normal (pune-i bateria) si apoi introdu cardul ->s-ar putea sa-l recunoasca acum! Aceasta procedura reseteaza Embedded Controller (CE)
Bafta!