| Shawty a întrebat:

(cat mai multe raspunsuri va rog!) Ma puteti ajuta cu niste curiozitati despre univers sau lumea inconjuratoare, stele, planete, egipt? Va rog nu dati click pe primul site de pe Google. Vreau ceva mai interesant. Funda + Voturi. P. S Nu e tema.

Răspuns Câştigător
| MANGO_3875 a răspuns:

Paii sa incepem. Universul nostru s-a format in urma Big Bangului.In urma exploziei in univers, ce era in proces de racire, au ramas reziduri. Dupa 100 de mil. de ani a inceput a se forma planetele, stele, si sa nu uitam de planeta noastra, TERRA.Astfel s-au format galaxiile.In timp viata a evoluat de la microrganisme la mamifer, insecte etc. Dupa cum se stie acum 64 de mil. de ani au disparut dinozaurii in urma exploziei provocate de un asteroid. Oamenii de stiinta ne spun ca noi am evoluat din maimute, ceea ce eu cred ca este partial adevarat. Oamenii, acum fiind bipezi au inceput sa se dezvolte ft. mult in inteligenta si mai putin la "muschi". Ceea ce nu se stie inca este daca exista mai multe universre paralele. Cercetatorii stiintifici ne arata ca gaurile de vierme sunt ca si un portal spre alte universe.NU confunda gaura de vierme cu gaura neagra, ce distorsioneza spatiul si timpul. Puterea gaurilor negre variaza in functie de dimensiunea lor:cele mici sunt mai puternice, iar cele mari sunt mai slabe.Gaurile negre pot proveni chiar si din planete comprimate, spre ex. TERRA ar trebui comprimata pana la marimea unui bob de mazare pentru. a deveni o gaura neagra.
Desigur, noi suntem cele mai inteligente vietati de pe pamant, avem computere, bombe atomice etc. Dar oare suntem noi destul de inteligenti ca sa nu folosim aceste bombe atomice?!?! Funda? HAI TE ROG CA M-AM CAM CHINUIT SA SCRIU RASPUNSUL ASTA