| BubuuuuC a întrebat:

Cati dintre voi v'ati facut tatuaje din acelea semi-permanente la mare? Care este durata lor pe piele, iar dupa termen ramane vreun semn? si. m'ar mai inetersa daca imi face ce model vreau si cam cat costa?
Funda, multumesc.

2 răspunsuri:
| Andreiu68 a răspuns:

Uite man! iti faci acasa unul din ala dar ai nevoie de ajutor de 1prieten.Te duci la librarie si iti iei foaie de calc(foaie special pentru tajuaje, gem semitransparenta si unsa cu ceva ulei) iti faci un tribal sau ceva semne chinezesti cu pix cu gel sau marcar sau cerneala de la stilou. Dupa ce il desenezi il conturezi de 2 ori dar dine, dupa pui apa la incalzit 1-2minute,iei un prosop si pui apa aia pe prosop(gen faci tatuajul pe spate -pui tatuajul pe spate, cu tatuajul pe piele pe spatele foii e alba (fata verso )si pui prosopul peste foaie.Un prieten tine apasat 1min jumate acolo. Dupa iei prosopul il ei.Foaia se sfarama si cerneala aia intra in piele.Acum depinde daca nu transpiri si nu te speli zi de zi tine 10-11zile daca te speli bine seara deseara 4-5zile daca tine.Nu ramane nici un semn/urma dupa ce dispare! INCEARCA SI TU e smecher am si eu din ala facit asa cum ti-am zis

| amnesia5sos a răspuns:

Dureaza cam 2-3 saptamani, depinde cat de mult stai in apa. Nu ramane niciun semn, stai linistit. Iti face ce model vrei, pretul depinde de marime, dar cred ca pana in maxim 20 de lei. Eu mi-am facut, dar am fost foarte dezamagita... N-am putut intra aproape toata ziua in apa, trebuia sa-mi tin mana intr-o anumita pozitie sa nu se strice... Foarte enervant oricum. Nu iti recomand sa-ti faci sincer happy