| ymary a întrebat:

CE aparat foto imi recomandati, adica care credeti voi ca este mai bun? De l ace firma?happy Vreau cat mai multe detalii happy Funda.winking

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Cele mai bune aparate foto sunt cele DSLR, cunoscute drept "aparate cu obiectiv". Cu ele, obţii poze cu rezoluţie şi claritate mare. Cu toate acestea, ele au un preţ destul de ridicat, de peste 2000 de lei, aşa că dacă nu inteţionezi să te apuci de fotografie sau nu cauţi performanţă, te sfătuiesc să te îndrepţi spre un aparat foto digital de la Sony, Nikon sau Canon. Acestea sunt mărcile pe care le recomand eu, în special ultimele două.
Când cumperi un aparat digital, trebuie să te uiţi în primul rând după rezoluţia fotografiei, apoi după pixeli, şi în final după detalii ca focusarea, deschiderea lentilelor sau sensibilitatea la lumină.
Mult succes!

5 răspunsuri:
| PatyKan a răspuns:

Eu am primit de curand un aparat foto NIKON [Coolpix S2500 pe rozlaughing]. E bun, eu sunt multumita de el. Bateria tine destul de mult, face poze foarte bune.

| MyFirstLove a răspuns:

Nikon asta-i baza devil)

| PanaDeIdei a răspuns:

Buna. adevarat, cele mai bune aparate sunt dslr-urile. dar pana sa te convingi ca iti place cu adevarat sa faci poze, poti incepe cu un bridge. eu iti recomand cu incredere Canon sx 20 is, sau 30 is, varianta mai noua. eu il detin si sunt f.f.f multumita de el. acum, daca vrei un dslr, pentru incepatori iti recomand Nikon d3100, sau Canon 1100d. eu vreau sa imi cumpar un dslr si m-am documentat destul de mult. iti dau si un site, de pe care m-am documentat si eu. poate te ajuta. www.clubulfoto.ro. sper ca te-am ajutat

| loredanalorena a răspuns:

Mie imi plac aparatele de fotografiat de la NIKON.Am avut si nu am avut nici o problema cu elhappy

| LilVmp a răspuns:

Nikon,Canon ^^.