| shanela a întrebat:

Buna ce carti ar trebui sa citesc pentru clasa a 9? care mi vor trebui pe parcursul anului.

5 răspunsuri:
| Crina_6989 a răspuns:

In primul rand Mara, Ciocoii vechi si noi, thinking si cam atat pentru la romana cel putin!big grin

| InSoMnIaC a răspuns:

Pai sa stii ca depinde de manualul pe care lucrezi si de profesor.
Oricum poti sa citesti dintre:
Mara, Maitreyi, Moara cu noroc etc

| 2middlefingers a răspuns:

Romanul adolescentului miop
mara
ciocoii vechi si noi

cam atat imi amintesc

| Daaaaaaaaaaaanielaaaa a răspuns:

Gasesti pe google: lecturi suplimentare clasa a IX abig grinbig grinbig grinbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dacă vrei să citeşti întâi povestirea, ca să înţelegi mai bine, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/ şi uită-te la pagina Lecturi povestite!