| Bernoullie a întrebat:

Ce haine va luati pentru scoala si cam cate perechi din fiecare? Le comandati de pe net?

6 răspunsuri:
| kitishor a răspuns:

De fapt pentru mine e valabila notiunea " ce haine ti-ai luat " pentru ca desigur, mi-am luat deja. A inceput scoala! Sa fiu mai explicita, incat sa te ajut :
-Mi-am luat momentan 2 perechi de blugi, una albastra si una neagra ( ca na. asa cere ministerul laughing ).
-2 camasi albe, niste tricouri albe.
- O vestutta, si un sacou negru caruia ii suflec manecile ( arata mai...frumos. )
-Niste pantofi crem cu siret
-Niste tenesi negrii cu steagul americii.
-O gecuta crem de toamna. Nici prea subtire dar nici prea groasa.
-Esarfelee :X
- Hanorace: unul albastru cu O fata zambareata, si unul roz cu Jack Daniel's (whisky )
din cate vezi, eu am cumparat niste articole vestimentare destul de decente, potrivite pentru scoala.Am sa-ti formez niste tinute, un fel de uniforme, daca ai la scoala, personalizate, si chic, insa am sa-ti formez si niste tinute pentru scoala fara uniforma :
Pentru sezonul tomnatic:
- Blugi albastrii, Tenesi, o camasa alba bagata in pantaloni si un bolero. un fel de vestuta neagra pe deasupra.
Pt. iarna :
- Blugi negrii/albastii, o bluza alba groasa cu sau fara imprimeu.o vestuta sau un sacou chic. Poate sa fie albastru sau negru. Si ghetute. O gecuta de iarna sau un paltonas, o esarfa.
Pt. primavara:
-Blugi 3 sferturi/ lungi, un tricou/bluza lunga alba, si un hanorac,/jerseu/vestuta. Balerini sau tenesi.
vara:
- Blugi trei sferturi sau lungi, un tricou de orice culoare, tenesi sau balerini...esarfa... orice vrei tu.
Apropo. Nu, nu le comand de pe net fiindca trebuie sa simt materialul, chiar daca pe site-uri scrie materialul. nu prea am incredere. Insa poti comanda de pe site-uri de incredere. Nu-ti pot sugera site-urile fiindca eu nu le folosesc.
Wow! Parca am scris un roman, nu-i asa?! Insa eu sper ca ti-a placut si ca nu m-am straduit sa scriu degeaba. Sper ca te-am ajutat mult-mult! Multa bafta la scoliica! ♥

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista New Yorker, H&M, Orsay, Deichman, C&A, Adidas, U-Man. de ce mi-as comanda de pe net, nici macar nu stii daca e marimea buna. Du-te prin Mall-uri si incearca. E o nebunie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am luat o pereche de pantaloni negri, un sacou si 2 camasi. Ajunge.

| ginaosar a răspuns:

Eu am luat haine de pe
https://dhaine.cabanova.com/

Sunt foarte bune

| diavolitadulce a răspuns:

Buna, eu ma gandeam sa imi fac 4 sau 5 tinute de acest gen si apoi sa le combindupa bunul plac. Si pe parcurs voi mai cumpara lucruri noi pe care le voi asorta dupa propriile preferinte :)

Tinutele:
https://www.facebook.com/....../photo.php
Dupa cum vezi nimic sofisticat, cu simplitatea in sine iti va fi mai usor sa stralucesti daca stii sa te accesorizezi. Bafta!

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Eu unul nu am haine de scoala... Nici colegii mei. Ne imbracam toti cat mai atragator si indecent... Ca oricum n-are cum sa nu ne primeasca la scoala. Iar daca fac asta filmam body-guard-ul care nu ne-a lasat sa intram si dam la Ministerul Educatiei laughing deci na. LOLOLOLOLOLOL