| adelinaxoxox8888 a întrebat:

ce idei de statusuri aveti?happy orice fel de statusuri. cele mai bune fundita!happy

3 răspunsuri:
| Ionela_6853 a răspuns:

Statusuri de dezamagire in viata
- Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…
- Credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…
- As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…
- Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…
- Iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…
- Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…
- O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns.
- As vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…
- Sunt plecat(a)… culeg flori de tristete…
- Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- Cineva te va iubi intotdeuna, iar acel cineva voi fi intotdeuna EU.
- O simpla aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani….O iubire iti schimba total viata…
- Ochii mei de un ocean mare vor sa te priveasca, buzele mele tanjesc dupa sarutarea ta, si inima mea cu un suflet mare vrea iubirea ta, ce zici imi poti oferi astea?
- Fugi de tentatii….dar incet sa te poata ajunge.
- Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.
- Ma doare in cot de atata dragoste prostul meu frumos.
- Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti…
- Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da…
- Iubirea e ca o raie si din cauza asta iubita mea ma mananca in fiecare seara.
- Luxul tine de bani, eleganta si de educatie! Fii eleganta, nu te vinde pe nimic.
- Esti primul meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimul meu gand inainte de a ma culca…
- Iubirea este cel mai nobil sentiment de pe pamant! Fie ca iubesti, fie ca esti iubit, apreaciaza- si pastreaza-l langa inima ta!
- Love in engleza, je t’aime in franceza, dar in stil romanesc pur si simplu te iubesc!
- Problema cu basmele e ca ele o feresc pe fata de dezamagiri. În viata reala, printul nu pleaca cu printesa care ar trebui.
- Mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.
- As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…
- Un prieten adevarat face cat 1000 de prieteni la distractie

dezamagire si de tristete:
-O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns.
-Va veni o data vremea cand in urma vei privi… ai vrea sa reinvie toate bucuriile si nebuniile… dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca… "Asa a fost o data!"
-Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te ador!
-M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…
-Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand, dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
-Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…
-Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…
-O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns.
-Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…
-At my desk cu nimeni…cu tristetea…cu mine…
Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…
-Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…
-Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
-A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
-Daca as putea, as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine; as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… insa, am uitat sa zbor…

statusuri smechere rau de totNu iti fie teama, in dragoste se merge la risc. Depinde de noroc! Arata-ti sentimentele cat esti in viata pentru ca dincolo de moarte poate fi prea tarziu…!
O camila poate sa munceasaca o zi intreaga fara sea bea, eu pot sa beau o zi intreaga fara sa muncesc.
Nu am bani de status…i-am cheltuit pe avatar.
Nu va deranjati sa ma deranjati pentru ca dorm. Dar te invit la masa!
Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
Am avut o noapte ALBA! Sper sa nu am o zi NEAGRA!
Nu ma frecati ca ma electrocutez
Am citit ca tutunul dauneaza grav sanatatii…Asa ca m-am lasat de citit!
Cel mai important nu este sa stii, mai important este sa ai telefonul celui care stie.
Daca iti este foame – mananca sare : o sa-ti fie sete!
Daca o pasarica ti-a soptit ceva… atunci inseamna ca ai innebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.
Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina…
Oricat de mica ne e leafa, noi tot vom munci mai putin decat ne platesc ei!
Ignoranta ta ma omora….mai bine ma omor eu inainte sa ma prinda ea……
Tanar, chipes, cu bani multi, masina scumpa, caut status!
Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta…. da’ si cand ies din inchisoare.
Ultimul care m-a deranjat e inca dat disparut.
Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi? Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita.

| Ionela_6853 a răspuns:

Statusuri de dezamagire in viata
- Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…
- Credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…
- As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…
- Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…
- Iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…
- Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…
- O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns.
- As vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…
- Sunt plecat(a)… culeg flori de tristete…
- Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- Cineva te va iubi intotdeuna, iar acel cineva voi fi intotdeuna EU.
- O simpla aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani….O iubire iti schimba total viata…
- Ochii mei de un ocean mare vor sa te priveasca, buzele mele tanjesc dupa sarutarea ta, si inima mea cu un suflet mare vrea iubirea ta, ce zici imi poti oferi astea?
- Fugi de tentatii….dar incet sa te poata ajunge.
- Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.
- Ma doare in cot de atata dragoste prostul meu frumos.
- Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti…
- Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da…
- Iubirea e ca o raie si din cauza asta iubita mea ma mananca in fiecare seara.
- Luxul tine de bani, eleganta si de educatie! Fii eleganta, nu te vinde pe nimic.
- Esti primul meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimul meu gand inainte de a ma culca…
- Iubirea este cel mai nobil sentiment de pe pamant! Fie ca iubesti, fie ca esti iubit, apreaciaza- si pastreaza-l langa inima ta!
- Love in engleza, je t’aime in franceza, dar in stil romanesc pur si simplu te iubesc!
- Problema cu basmele e ca ele o feresc pe fata de dezamagiri. În viata reala, printul nu pleaca cu printesa care ar trebui.
- Mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.
- As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…
- Un prieten adevarat face cat 1000 de prieteni la distractie

dezamagire si de tristete:
-O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns.
-Va veni o data vremea cand in urma vei privi… ai vrea sa reinvie toate bucuriile si nebuniile… dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca… "Asa a fost o data!"
-Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te ador!
-M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…
-Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand, dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
-Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…
-Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…
-O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns.
-Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…
-At my desk cu nimeni…cu tristetea…cu mine…
Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…
-Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…
-Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
-A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
-Daca as putea, as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine; as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… insa, am uitat sa zbor…

statusuri smechere rau de totNu iti fie teama, in dragoste se merge la risc. Depinde de noroc! Arata-ti sentimentele cat esti in viata pentru ca dincolo de moarte poate fi prea tarziu…!
O camila poate sa munceasaca o zi intreaga fara sea bea, eu pot sa beau o zi intreaga fara sa muncesc.
Nu am bani de status…i-am cheltuit pe avatar.
Nu va deranjati sa ma deranjati pentru ca dorm. Dar te invit la masa!
Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
Am avut o noapte ALBA! Sper sa nu am o zi NEAGRA!
Nu ma frecati ca ma electrocutez
Am citit ca tutunul dauneaza grav sanatatii…Asa ca m-am lasat de citit!
Cel mai important nu este sa stii, mai important este sa ai telefonul celui care stie.
Daca iti este foame – mananca sare : o sa-ti fie sete!
Daca o pasarica ti-a soptit ceva… atunci inseamna ca ai innebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.
Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina…
Oricat de mica ne e leafa, noi tot vom munci mai putin decat ne platesc ei!
Ignoranta ta ma omora….mai bine ma omor eu inainte sa ma prinda ea……
Tanar, chipes, cu bani multi, masina scumpa, caut status!
Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta…. da’ si cand ies din inchisoare.
Ultimul care m-a deranjat e inca dat disparut.
Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi? Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita.
AICI VEI GASI MAI MULTE http://senzational.net/......minte.html

| Ionela_6853 a răspuns:

Statusuri de dezamagire in viata
- Priveste, citeste si invata, sa nu crezi ca viata e usoara. A mea s-a simplificat mult in ultima vreme, am ramas doar cu durerea inimii mele…
- Credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…
- As spune ca sunt trist, as spune ca nu sunt, nu vreau sa spun nimic, doar scriu: azi e o zi putin mai urata decat ieri…
- Plang odata cu ploaia, zambesc odata cu soarele, iubesc soarele, dar e mereu ascuns printre nori…
- Iti cer iertare, stiu ca nu crezi ca ma doare, poate daca ai vedem lacrimile mele care cad in fiecare seara pe perna m-ai crede, te rog iarta-ma…
- Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
- Ah viata! Credeam ca vei fi mai blanda cu mine, dar m-ai aruncat salbatic aici de unde doar strigatele mai amintesc de mine…
- O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns.
- As vrea sa spun ca totul a fost frumos, multumesc pentru orice secunda, azi totul e trecut, azi totul s-a pierdut…
- Sunt plecat(a)… culeg flori de tristete…
- Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…

- Cineva te va iubi intotdeuna, iar acel cineva voi fi intotdeuna EU.
- O simpla aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani….O iubire iti schimba total viata…
- Ochii mei de un ocean mare vor sa te priveasca, buzele mele tanjesc dupa sarutarea ta, si inima mea cu un suflet mare vrea iubirea ta, ce zici imi poti oferi astea?
- Fugi de tentatii….dar incet sa te poata ajunge.
- Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.
- Ma doare in cot de atata dragoste prostul meu frumos.
- Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti…
- Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da…
- Iubirea e ca o raie si din cauza asta iubita mea ma mananca in fiecare seara.
- Luxul tine de bani, eleganta si de educatie! Fii eleganta, nu te vinde pe nimic.
- Esti primul meu gand inainte de a ma trezi si esti ultimul meu gand inainte de a ma culca…
- Iubirea este cel mai nobil sentiment de pe pamant! Fie ca iubesti, fie ca esti iubit, apreaciaza- si pastreaza-l langa inima ta!
- Love in engleza, je t’aime in franceza, dar in stil romanesc pur si simplu te iubesc!
- Problema cu basmele e ca ele o feresc pe fata de dezamagiri. În viata reala, printul nu pleaca cu printesa care ar trebui.
- Mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.
- As vrea sa cred, sa pot visa, sa te aduc de partea mea. As vrea ca timpul sa-l opresc sa-ti spun de fapt cat te iubesc…
- Un prieten adevarat face cat 1000 de prieteni la distractie

dezamagire si de tristete:
-O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns.
-Va veni o data vremea cand in urma vei privi… ai vrea sa reinvie toate bucuriile si nebuniile… dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca… "Asa a fost o data!"
-Daca plang …lacrimez, daca iubesc … te ador!
-M-am asezat pe genunchii singuratatii mele…
-Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand, dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…
-Nu-mi spune nimic, e mai bine asa, as vrea sa te cred, dar azi nu mai cred in noi…
-Sufletul nu mai poate fi racorit, doar obrajii aprinsi, scaldati in lacrimi…
-O secunda as vrea sa te privesc, sa-ti vad ochii tristi de dorul meu si mi-ar fi de-ajuns.
-Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
Azi esti orbit de fericire si ai uitat ca cineva traieste doar pentru tine. Dar maine vei cadea dintre nori si vei privi in urma… ma vei vedea acolo si vei sti ce inseamna regretul…
-At my desk cu nimeni…cu tristetea…cu mine…
Iarna noptile se maresc iar zilele se micsoreaza, in sufletul meu e de mult iarna, o iarna polara…
-Tristetea… cuvantul care spune ca ceva nu e bine…
-Petalele care cad nu se mai lipesc, inimile care se despart nu se mai unesc, lacrimile care curg nu se mai opresc…
-A iubi inseamna a suferi si cum multi fug de suferinta putini stiu sa iubeasca!
-Daca as putea, as zbura la fiecare lacrima ce plange in ochii tai pentru mine; as culege-o cu buzele si ti-as umezi cu ea gurita uscata de dor… insa, am uitat sa zbor…

statusuri smechere rau de totNu iti fie teama, in dragoste se merge la risc. Depinde de noroc! Arata-ti sentimentele cat esti in viata pentru ca dincolo de moarte poate fi prea tarziu…!
O camila poate sa munceasaca o zi intreaga fara sea bea, eu pot sa beau o zi intreaga fara sa muncesc.
Nu am bani de status…i-am cheltuit pe avatar.
Nu va deranjati sa ma deranjati pentru ca dorm. Dar te invit la masa!
Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
Am avut o noapte ALBA! Sper sa nu am o zi NEAGRA!
Nu ma frecati ca ma electrocutez
Am citit ca tutunul dauneaza grav sanatatii…Asa ca m-am lasat de citit!
Cel mai important nu este sa stii, mai important este sa ai telefonul celui care stie.
Daca iti este foame – mananca sare : o sa-ti fie sete!
Daca o pasarica ti-a soptit ceva… atunci inseamna ca ai innebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.
Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina…
Oricat de mica ne e leafa, noi tot vom munci mai putin decat ne platesc ei!
Ignoranta ta ma omora….mai bine ma omor eu inainte sa ma prinda ea……
Tanar, chipes, cu bani multi, masina scumpa, caut status!
Nu beau, nu fumez, ma scol la 6 in fiecare zi, ma culc la 10, nu-mi insel nevasta…. da’ si cand ies din inchisoare.
Ultimul care m-a deranjat e inca dat disparut.
Cine poate pune frau indragostitilor si sa dea legi? Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita.
AICI VEI GASI MAI MULTE http://senzational.net/......inte.html.
BAFTA