| andrutzalove a întrebat:

Aveti idei de statusuri noi?

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Buna-!
Daca vrei sa-mi masori dragostea mea pentru tine, iti spun ca te iubesc pana la cea mai indepartata stea.

Valentine’s Day a strans in ea un intreg anotimp de dragoste. E vremea sa gustam impreuna din fructele coapte si rosii.

Te iubesc nu doar pentru ceea ce esti, ci si pentru ceea ce ma faci sa fiu, cand sunt cu tine.

Daca ar creste cate o floare de fiecare data cand ma gandesc la tine, ti-ar trebui toata ziua si tot nu ai ajunge la capatul gradinii de flori. Asa ca mai bine ma chemi sa ne plimbam amandoi.

Am sufletul in mana ta tu trebuie doar sa`l cresti…viata are gust placut atunci cand stiu ca ma iubesti…

Nu stiu cum suna dar…Fericirea mea consta in a fi impreuna!
Fara tine e ca si cum nu mai sunt eu
Inima mea este ca un templu. Intri,te rogi si daca meriti ramai. Tu nici nu ai intrat, nici nu te-ai rugat si totusi ai ramas… oare de ce? "
" Spune-mi unde esti, sa stiu unde sa caut! Spune-mi ce visezi, sa stiu ce sa iti dau! Spune-mi pe cine doresti, sa stiu cine trebuie sa fiu! Spune-mi ca ma iubesti! "

" Cand ma gandesc la infatisarea ta de ingeras buzele mi se umezesc gandindu-ma ca ti-as putea vorbi in soapta, spunandu-ti vorbe dulci… "

" Daca pe cer ar fi o stea pentru fiecare minut in care ma gandesc la tine, ar fi lumina mereu ! "
Prima data cand te-am vazut mi-a fost frica sa te ating, prima data cand te-am atins mi-a fost frica sa te sarut, prima data cand te-am sarutat mi-a fost frica sa te iubesc, acum ca te iubesc mi-e frica sa nu te pierd… "

" Te iubesc si te v-oi iubii mereu, esti sufletul din mine, esti viata mea si sper ca mereu sa fie asa…… "

Te iubesc ca pe propria-mi viata! Stii de ce?! Pentru ca tu esti viata mea…. "
As vrea sa fiu o stea`aa Sa stralucesc" numai pentru tine" Sa ma transfrm in ploaie… Sa` cad usor peste trupul thau fisrbinte`ee …Apoi sa ma evapor. Sa ajung din nou in cer"… Sa`aa le`e zic ingerashilor` …Cat de mult TE IUBESK ….:*:*:*:*:
Dragostea nu are nevoie de cuvinte…se poate spune TE IUBESC cu o singura privire
te iubesc oricat de mult ar trebui.tu esti singura persoana pentru care mai traiesc inca.cand am necazuri ma gandesc la tine si ma linistesc.tu esti petala unui trandafir ce se deschide,creste atunci cand imi vede chipul.te iubesc
Si de pe cer
Sa iti aduc
O stea din carul mare
Sa straluceasca viata ta
In semn de alinare….:X:X
ai aparut in viata mea , ca o minune…mai fermecat cu mii si mii de vb bune…ai alungat din jurul meu clipele grele . te voi iubi mereu minunea vietzii mele…!:X:X:X:X:X
1000 sa te iubeasca
100 sa te doreasca
10 sa te vrea
1 sa te ia
Ma indoiesc ca stelele sunt de foc
Ma indoiesc ca soarele se misk
Ma indoiesc ca adevarul poate fi minciuna
Dar niciodata nu ma indoiesc ca iubesc:X
E atat de frumos sa vezi lumea cu alti ochi cand e cineva ce te iubeste langa tine.E atat de frumos sa stai in ploaie cu cel drag sarutandu-te….ce vise….ce lacrimi….ce iubire….ce poate face dragostea din om…e fromos stiind ca cel ce te iubeste acum te va iubi mereu… .

Odata mi s-a intamplat ceva minunat. A fost un vis devenit realitate, a fost o poveste, a fost ziua in care te-am intalnit pe tine.

Visez doar la tine… visez ca vei fi mereu langa mine. Oare visul meu se va implini?

Esti totul pentru mine. Ai aparut in viata mea pe neasteptate, m-am indragostit de tine pe neasteptate. A meritat!

Tu esti visul meu… unicul meu vis… as vrea sa te atrag in valtoarea pasiunii, sa te strang asa de tare incat TU si EU sa devenim un singur suflet.

Daca as putea sa rearanjez alfabetul, as pune tu si eu impreuna.
" Ca sa întelegi ca esti prost trebuie totusî sa-ti mearga mintea "
" E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini… "
" Punctul G la femei se gaseste la sfarsitul cuvantului SHOPPING! "
" Cand ai suflet RAU in tine atunci esti privit mai BINE ! "
" Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar… "
" Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur k va schimvba un viitor care a fost deja… "
"Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau! "
" Un cerc de prieteni nu se face cu compasul… "
" Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun laf el cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun… "
" Nu exista nu-mi place sa beau… beau fara sa-mi placa ! "
" Nu exista minciuni doar adevar fara dovezi… "
" Visele nu ti le dau, nu mi le poti lua, sa visez e lumea mea… "
" Spuneti ca nu m-a suportati dar v-a uitati la mine de parca mi-ati fi fani… "
" Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda… "
" Pentru orice femeie dorita de majoritatea barbatilor exista cel putin unul deja plictisit de ea… "
" Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit. . "
" Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci…
" Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe… "
" Pe cine nu il lasi sa moara nu te lasa sa traiesti… "
" Nu-mi mai dati sfaturi… stiu sa gresesc si singura! "
" Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "
" E o alta zi in care mi-am pierdut ideea, moralul e la pamant si marijuana e cheia… "
" Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga… nu te grabii… vei reusi! "
" Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate… "
" Ca sa poti sa iti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa iti controlezi vointza! "
" Cei care te critica nu v-or decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata ! "
" Nici tu nu te cunosti, candva ve-i fi surprins de tine ! "
" Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde,ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le ! "
Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului
"
Numai dupa invidia altora iti poti da seama de propria ta valoare… "
" Din lipsa de experienta m-am oprit la atat ! "
" Cand ii bate norocul la usa, lenesul se plange de… prea mult zgomot ! "
" Eu sunt bogat, dar nu ma consider fiindca imi lipseste esentialul… "
" Daca vezi pe cineva fara zambet……da-i unul de al tau… "
Primul semn de senilitate este sa crezi ca le sti pe toate… "
Cel cu limba prea ascutita risca mereu sa-si taie singur beregata… "
" Adevarata valoare a unui om este: cat l-ai pretui daca ar pierde tot ceea ce are… "
"Daca nu ne pasa de viitor, nici viitorului nu-i va pasa de noi…"
" Nu-ti lasa vorbirea sa mearga mai departe decat gandirea! "
" In orice mare iubire este si un pic de orbire,
dar in nici una mai multa ca in iubirea de bani… "
" Desi traim si luptam impreuna, fiecare moare singur… "
" Unii oameni se tem asa de mult de moarte ca nici nu mai apuca sa traiasca! "
" Adevaratul castig in viata este viata, nu banii… "
" Suntem inclinati sa credem nu ceea ce este adevarat,
ci ceea ce ne place… "
" Azi este prima zi din restul vietii mele… "
" Daca cei ce traiesc in tari comuniste ar avea sa manance cat au de inghitit, ar duce-o mult mai bine… "
" Punctul tare al multor personalitati este ca au ajuns
sa-si cunoasca si sa-si depaseasca slabiciunile… "
" Nu stiu care este cheia succesului, dar stiu precis care este cheia esecurilor: incercarea de a face pe placul tuturor… "
" Traieste cu grija, viata n-are "roata de rezerva"
" Sfaturi putem da, dar minte nu! "
" Imi este calauza oricine e mai nebun decat mine… "
" Cea mai mare rasplata pentru stradaniile unui om
nu este ceea ce castiga prin munca sa, ci ceea ce devine prin ea! "
" Cea mai sigura cale spre bucurie este sa cauti sa faci o bucurie altuia… "
" Nu te compromite… nu te ai decat pe tine! "
" Nu stii ce inseamna arta de a invinge… sa fi fierbinte chiar daca afara ninge… "
" Viatai scurta merita sa o traiesti…. confrunta toate greutatile ce le intalnesti e foarte important…. sa inveti cum sa trisezi… sa nu abandonezi un joc pe care il pierzi… "
" Inca un an din viata a trecut… am trait doar cum am vrut! "
" Fii elegant, nu te vinde pe nimic… "
" Primul semn al unei stari inapoiate, din punct de vedere al culturii, este intoleranta. Cand cineva crede ca numai el are dreptate… "
" Nimeni nu te poate tine in inferioritate fara consimtamantul tau! "
" Unii oameni cred gresit ca opusul dragostei este ura, cand de fapt este indiferenta! "
" Fiecare om mare a invatat mai intai ca trebuie sa asculte,
de cine trebuie sa asculte si cand trebuie sa asculte! "
" Greselile copilaresti nu sunt facute de regula de … copii!
" Un om trebuie sa fie destul de mare sa-si recunoasca greselile,suficient de destept ca sa invete din ele si indeajuns de tare ca sa le indrepte! "
" La doua zeci de ani domneste sentimentul, la trei zeci de ani vointa, iar la patruzeci, judecata! "
" Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc! "
" Este foarte bine ca esti un om "cu picioarele pe pamant"
Dar nu uita ca trebuie sa le mai si misti! "
" Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem,
dar ne pot calauzi in viata! "
" Ca sa ajungi mare nu este suficient sa fi puternic,
trebuie sa mai si stii cum sa-ti folosesti aceasta putere! "
" Cel mai sigur semn ca cineva nu este important
este silinta cu care isi da importanta… "
" Nimeni nu creste daca ingaduie mereu altora sa hotarasca in locul lui! "
" Cine nu iarta distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi! "
De perfectiune te-ai plictisit…dar imperfectul aduce cu el intodeauna o schimbare infloritoare… "
" Infrangerea nu este decat a celor care o accepta! "
" Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii! "
" Cel ce scrie, transmite, cel ce vorbeste comunica,
cel ce gesticuleaza convinge! "
" Esti inteligent daca nu crezi decat jumatate din ceea ce auzi;
esti intelept daca stii care jumatate! "
" Cand esti tanar, incerci sa schimbi toata lumea;
cand ai imbatranit, vrei sa-i schimbi pe cei tineri! "
" Daca te uiti sus vezi cerul, daca te uiti jos vezi pamantul, daca te uiti in spate nu vezi nimic, dar daca te uiti in zare vei vedea o armata de succese… "
" Daca barbatu’ ar fi bun de ceva, femeia nu l-ar insela… "
" Nu face azi ce poti lasa pe maine… "
" Cand doi se cearta, al treilea… e martor… "
Decat intelectual, mai bine un amarat de miliardar ! "
" Daca totul a iesit bine,inseamna ca ai gresit undeva ! "
" Cine se scoala de dimineata, ii vede pe ceilalti dormind ! "
" Cine se scoala de dimineata doarme mai putin ! "
" Fie painea cat de rea, tot mai bun e cozonacul ! "
" Cine rade la urma, gandeste mai incet ! "
" Ne nastem goi, uzi si flaminzi. De abia dupa aceea lucrurile se inrautatesc… "
" Cand o femeie nu vorbeste sa n-o deranjezi pentru. nimic in lume!"
" Faima existentei umane nu consta în a trai, ci în a sti pentru ce traiesti " > " Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile ! "
" Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent. Sau s-ar putea sa fi … seful "
" Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale… "
" O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi ! "
" Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti ! "
" Este adevarat ca "banii vorbesc": cel mai adesea ei ne spun: "La revedere ! "
" Cel ce participa la jocuri de noroc se jefuieste singur ! "
" Invata si din greselile altora, nu vei avea timp sa le faci tu pe toate ! "
" Oamenii mari nu s-au considerat niciodata mari, oamenii mici nu s-au considerat niciodata mici! "
"Cand te lupti cu propria-ti constiinta si esti invins, ai castigat!"
" Cel care crede ca le stie pe toate este foarte enervant mai ales pentru noi, cei care, oricum, le stim pe toate ! "
" Cu cat s-a scurs mai mult nisip prin clepsidra vietii noastre, cu atat mai clar ar trebui sa vedem prin ea… "
" Intelept este acela care traieste in fiecare zi ca si cum in fiecare zi si in fiecare ceas ar putea sa moara ! "
" Nimeni nu este atat de intelept sau atat de prost pe cat se crede… "
" Stai departe de oamenii care iti micsoreaza ambitia. Oamenii mici intotdeauna fac asta. Cei cu adevarat mari te fac sa te simti ca si tu poti deveni mare ! "
" N-am sa ajung pe culme? Se poate foarte bine. Dar vreau sa urc atat cat am sa pot, prin mine… "
" Lucrurile nu sunt greu de facut. Greu este sa te pui in pozitia de a le face ! "
" Sclavul nu are decat un stapan, ambitiosul are atatia stapani cati ii pot fi de folos carierei sale ! "
" Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici ! "
" Doua clatite se plimbau prin desertul Sahara, deodata una se impiedica si ii sare gemu`… "
" Horoscopul de astazi: Lucru= stelele iti zimbesc, Bani= stelele iti zimbesc, Iubire= stelele inca rad… "
Fericirea apartine celor care stiu sa o faca sa astepte…
" Sunteti in plus ! "
" Nimeni nu moare virgin/a, viata ti-o trage exact cand te astepti mai putin… "
" Pun ganduri in randuri scrise-n rime. Nu sunt model pentru nime` … nici pentru mine… "
" Dus cu pluta… cine vine ? "
" Azi nu am status… "
In visele mele mereu vei ramane… ca o scateie care ma lumineaza iar cand ma trezesc vreau sa o iau de la inceput…
Iubirea inseamna sa dai cuiva sansa sa te distruga si sa ai incredere ca nu o va face…
***ntr-o lume nebuna nu trebuie sa fi sanatos
***love is my name,and sex is my game…let the name and play the game!
***Iubirea este arhitectul universului.

***Nu jigni femeia care te refuza pentru.ca TU nu ai fost convingator…
***femeia sta cu tine pana pleaca cu altu.
***traim intr o lume unde nebunia este normala
.
***Atunci cand ai ramas fara puteri.schiteaza un zambet scurt. asa de gura lumii…Si uita de tot!
Tacerea are glasurile ei de intelepciune; ascult-o.
Viata e data sa fie traita si curiozitatea sa fie pastrata vie. Niciodata, pentru nimic in lume, sa nu intorci spatele vietii.

4.Nu poţi schimba trecutul,dar îţi poţi nenoroci un prezent liniştit îngrijorându-te despre viitor.

5.Dupã primul' fum viaţa nu mai pare durã ,E doar o `pãrere deci mai trag o turã !

6. Bine şi rău în juru' tău se vor juca, lumea asta moartă va vrea să îţi fure dragostea !

7.Viaţa merge înainte ce a fost a fost . Nu te poţi abţine şi nu îl poţi uita , îl iertai mereu chiar dacă îţi greşea.

8.Azi la modă e . să ne pierdem minţile

9.Viaţa nu-i roz ! Eu o vopsesc în verde ! Am pierdut tot ! Deci nu mai am ce pierde ! Nu beau de supărare ! Eu beau de sete ! Sunt la poarta Iadului şi tai bilete

10."Nu înceta niciodată să zâmbeşti, nici chiar atunci când eşti tristă, pentru că nu se ştie cine se poate îndrăgosti de zâmbetul tău

11.Ai putut să dai viaţă unui sentiment faţă de o altă persoană când tu te iubeai numai pe tine?

Am intrebari de pus ,raspunsuri de dat ,ganduri de ascuns, oameni de uitat!

Sunt cuminte si te fac doar din cuvinte .
am talent, m-am nascut la ciuda ta , stiu ca nu ma poti suporta merg incet inspir talent :X si strig tare copia n`are valoare

fite.gesturi si tupeu asta e talentul meu.pe ecran da foarte bine o printesa asa ca mine. stiu sa invart totul pe loc,dobor prostii dintr-un foc...sunt fetita smecherita...hai fa pasi si gura mica!

• N-am averi ! Dar am prieteni care sa-mi spuna : Te pup, ai grija de tine . Noapte buna.

nu e vina mea, ai vrut ceva mai bun

• Nu sunt perfecta . Am extrem de multe defecte . Dar nu am obligat pe nimeni sa ma accepte.

Mereu prietene . Pentru ca noi stim sa pastram o prietenie . Pentru ca noi mereu suntem aproape una de alta . Pentru ca noi ne iubim .

• Uitam de poezie, teatru sau cultura ! Ascultam o muzica buna si ne doare-n **** ! oh go on .

• Dar îmi plac momentele alea în care iei foc ca nu vreau sa-mi dezvalui sentimentele ! love struck

Stii care este partea buna atunci când pierzi sau îti este luat ceva ? Ca vei fii atât de orgolios sau atât de scârbit , încât nu îl vei mai vrea înapoi .

Am învatat sa am rabdare. Ca totu-ti iese atunci când nimeni nu te crede-n stare !

O prietena adevarata , te ia de mâna si îti atinge inima !

Ce e o amintire ? Nu e nimic ! Nu o poti vedea , nu o poti auzi , nu o poti atinge

Fa-ti timp sa iubesti tot ce e sub sOare. ;x

Ne gândim ca pâna la urma in mortii ei,viata asta e frumoasaa ! :-x

Nu ma intereseaza parerea altora si tocmai de-asta nu fac nici cel mai mic efort ca sa ma schimb love struck .

Ea e lânga mine când problemele sunt multe . Si tot ea e singura care are rabdare sa ma asculte . Te iubesc si punct love struck !

• Aici unde sunt acum, unii ma vorbesc . Nu stiu sigur daca sa îi ignor sau sa îi pleznesc.

Satena parca e rupta din soare . Îi lucesc ochii caprui si-ti dau vietii culoare love struck !

Cate0data o privire spune mai multe decat 1ooo de cuvinte Iar cateodata ascunde o mie de secrete .

"`Ca in viata derapezi >;p mai repede ;-s decat creezi

Intotdeauna viata dulce aduce esenta amara

Crezi ca-mi pasa ce ai ? Oricum nu te respect . ai ambalaju` mistho . da` continutu` e infect

Faci planuri ?
Nu ma include
Cuvintele sunt surde
Acel vechi ` eu`
Nu te mai aude
Imi tot repetzi ca tu nu esti ca ei . ca tsii la mine si vrei sa ma cuceresti ! imi pare rau . da` stiu de fapt ce vrei . te prefaci . si ma plictisesti !
Comparandu`te cu mine . chiar te crezi perfect ?

Degeaba incerci sa schimbi ceva .
Te doare . ramai doar o eroare

De ce sa plang ? . suflete si inimi stiu si eu sa frang !

Nu judec pe nimeni . le dau direct o sentitza dura

Eu stiu sa`nchei cand trebuie . tu nu stii sa te opresti ! Am spus : Viata e scurta ! . tu dc o lungesti ?

Imi place ce vrajeala conduci . da` pune frana ca te lovesti

Vretzi sa faceti ceva pentru mine ? . Faceti infarct !

Tu suferi de smecherie ? . de fapt boala ta se numeste prostie

Sperantza`i cea mai mare curva . care exista pe acest pamant . traieste cu fiecare . si totsi traim cu ea in gand

N`am ce spune cand totu` la tine se rezolva prin glume

Si stie ca nu`mi face bine
Dar orgoliu lui e mai presus decat iubire !

Tu vrei sa`mi fi model in viata ?! . Ai tupeu
M`ai vandut cand ai avut ocazia . eu nu te vand, te dau degeaba

Lasa`ma sa fiu eu !

ne-am indragostit ca draq . tu de mine , eu de altu

Si te inteleg . sau macar incerc sa ma prefac . m`am saturat sa aud mereu "Imi Pare Rau N`am Sa Mai Fac"

Iubitule . Hainele si bijuteriile mi le cumpar singura ! De la tine vreau doar Respect . si ca sa stii daca ai nevoie numai sunt aici . strig`o pe zdreantsa ta . poate ea isi face griji !

Respectul e ceea ce primesti pentru ceva ce faci bine . Deci din respect . Ma pish p tine !

Am tot ce`mi doresc . Am imaginatzie !

Vin de pe un taram ciudat . nu stiu sa plang si nu inteleg dragostea !

Nu`mi ajungi prin inima nici daca-mi intrii prin vene

Va veni vremea cand vom vorbi din nou . eu o sa rad de multe . tie o sa-ti para rau !

Nu ma critica, nu ma judeca, nu ma cataloga . m`ai alungat si acum zici ca eu nu te-am iubit !

Primesti acest mesaj de despartire pentru ca ai fost prima mea iubire si am vrut sa te fac fericit. Iti doresc sa ai parte de toata suferinta mea si sa o traiesti inzecit

Spune`i Stop cand te streseaza , explica`i cand exagereaza Nu intelege? Abereaza? Spune`i PA si se calmeaza

Stii ce ne desparte acum? Indiferenta mea e mai presus decat mandria ta !

Tu ca mine nu mai gasesti eu ca tine nu mai caut !
Prostita de iluzii si cuvinte false gen''te iubesc'' comportament copilaresc,totu a fost un test

Ma vad alta`! prin privirea ta! M`am schimbat eu.,sau esti tu altcineva `?! Dor oare lacrimile `?!?Mai da`le`n pana mea` ! Nu le am`! Deci nu cer asa ceva!#

Zambeste . ca timpu` trece sh te`ncetineshte. Zambeste ! . da play sh porneshte !

Ti-am promis ca intr-o zi o sa ma tin de promisiuni. Dar pana atunci, hai sa uitam de regrete! Sa mai numaram si amintiri de vis nu doar defecte!

E tarziu sa 'mi ceri, sa fiu cea de ieri, cand tu acum esti nicaieri. Dupa cate ne'am zis... M 'am inchis intr 'un vis. Acolo totul e asa cum mi 'ai promis

funda? :d :dhappy

5 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Mersi... pentru fundita. happy

| madyddd a răspuns:

Mersi pentru fundita

| logatcamembru a răspuns:

Degeaba esti iubit,. daca nu esti fericit.
Intr-o noapte un baiat si o fata veneau de la cinematograf. Fata simte nelinistea, indoiala din partea baiatului. Tacerea lui dadea de banuit ca ceva nu era in regula. El i-a spus fetei sa se opreasca ca sa poata vb in liniste, apoi incepu sa ii spuna ca senimentele lui s-au schimbat si ca ar fi mai bine sa se desparta. Fata incepu sa planga si incet deschise portofelul si ii dadu baiatului un bilet. Intre timp un conducator auto turmentat venea din spate si i-a lovit in plin; fata a murit pe loc iar baiatul a supravietuit miraculos; amintindu-si de bilet a citit uimit: "FARA DRAGOSTEA TA AS MURI" :X:*

Pentru tine a fost o joaca.totul a fost la intamplare.in fiecare zi mi-ai zis ca am iubesti si ca sunt viata ta.insa cand ne-am despartit.mi-ai zis ca eu eram o singura viata din toate restul.

eu te-am iubit dar tu ai distrus cuvantul i u b i r e pe care il costruiseram impreuna; daca va putea acea persoana sa-i gaseasca literele si sa il amplaseze inapoi piesa cu piesa, pas cu pas,... acea persoana esti tu, dar daca nu vorbesti si nu spui ce simti degeaba se vede in ochii tai daca iti este rusine sa spui cuvantul t e i u b e s c nu vei gasi niciodata literele dintruse si nu vei putea nicio data sa refaci cuvantul i u b i r e; tie iti este rusine sa o spui dar eu o spun:te i u b e s c

stau pe scaun ma gandesc pe cine sa mai iubesc. dar cu gandu' tot la tine s-a rupt scaunu' cu mine...

Tu esti umbrela mea atunci când începe sa tune. Si daca vrei sa ma omori, macar fa-o cu pasiune...

Tatal nostru care esti in ceruri asculta-ne noua poruncile, si fa-ne ora de 15 min si pauzele de 45, si lungeste-ne noua vacantele, si iarta-ne noua absentele, precum si noi iertam parintilor nostri k ne-au trm la scoala.AMIN...

Grea e viata unui peste
Cand se zbate pe unscat,
Dar mai grea e a unei fete
Cand iubeste un baiat!

Fericirea=doar un amanunt! Dragostea=doar un sentiment! Viata=o pierdere de vreme! Sa iubesti ce nu poti avea...Sa traiesti fara sa vrei=Sa platesti fara sa poti=E moartea de care le e frica la toti!
puplove strucklove struck:*

| lenutza001 a răspuns:

El ride. Ea plinge. El o inseala. Ea nu crede. El o ignora. Ea il iubeste. El o lasa. Ea sufera. El se intoarce. Ea numai este