| Coriii a întrebat:

Buna
ce inseamna daca spargi o oglinda?

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu stiam ca daca spargi o oglinda vei avea 7 ani de ghinion in dragoste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca spargi o oglinda iti cumperi alta.
Nu face prostia sa crezi superstitiile astea.
Si eu am spart anul trecut parca o oglinda si sunt mai bine ca niciodata din toate punctele de vedere laughing.
Stai linistita ca nu se intampla nimic happy

| dewix a răspuns:

Ca trebuie sa iti cumperi alta. laughing

Eh, se spune ca aduce 7 ani de ghinion oh go on

| AidaAmaranta a răspuns:

Asa se spune adica batranii zic asa: ca daca spargi o oglinda nu te vei casatori 6 ani!oh go on dar nu prea cred :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic!
Acum 2 luni am spart una in mii de cioburi [intentionat], si nu s-a intamplat nimic rau.

| ambutisare a răspuns:

Inseamna ca ai spart o oglinda. Superstitiile sunt... false happy

| zumk1 a răspuns:

Inseamna ca esti neindemanatica

| Ankhsenamone a răspuns:

Inseamna ca o paste gunoiul. happy

| julia_2451 a răspuns:

Ca ai spart o oglinda.happy

| Petronela a răspuns:

7 ani de ghinion

| Pandaaaa a răspuns:

6 ani de ghinion

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am spart zilele trecute o oglinda mare...si sunt obsedata de gandu asta. mi`e tare frica sa nu am ghinion toata viata.toata lumea incearca sa ma incurajeze si sa`mi zica ca e superstitie si sa nu cred. dar nu ma ajuta cu nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai azi am spart o oglinda din greseala... si nu stiu ce se va intampla...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se zice ca aduce 7 ani de ghinion dar nu cred si ai face bine nici tu sa nu crezi...eu am spart una in mana acum 2 ani am avut si probleme de atunci dar nu cred ca din cauza oglindei

| HubbaBubbaEmm a răspuns:

Astazi, in clasa am spart o oglinda, s`a spart in doua bucati, toata clasa mea era ceva gen, vezi sa nu mori in zilele astea. Bun, eram speriata, nu vreau sa te sperii dar am iesit de la scoala si era sa ma cace masina, noroc cu colegele mele, bine nu stiu de ce dar!? ai grija a doua oara, vezi ce se intampla si ai grija ca tot timpul te poate paste ghinionul

| gratyutza a răspuns:

Se spune ca daca spargi o oglinda si aceea oglinda se sprge in 3 bucati sau chiar si mai multe bucati de atatia barbati tii este adevarat.

| Johnny3Tears a răspuns (pentru HubbaBubbaEmm):

Toate astea s-au intamplat pentru ca ti-a fost frica cand ai spart oglinda si eu am spart ieri una tot in 2 bucati si nu mi s-a intamplat nimic am spart si acu 3 ani una mare tot in 2 buc si nu mi s-a intamplat nimic stai linistita si nu te mai speria de ce zic altii.