| PatriciaTimis a întrebat:

Imi spuneti va rog ce inseamna daca spargi o oglinda?

12 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Insemna ca trebuie sa cumperi alta! Oricum era crapata si murdara, nu?

| Sociopat a răspuns:

Inseamna ca trebuie sa cumperi una noua.

| andrei1237 a răspuns:

Se spune ca ai sapte ani de ghinion.Dar este o superstitie.

| Zatharra a răspuns:

Înseamnă că ești nițel neîndemânatică.

| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Ca ai o oglinda in minus happy nimic, poate insemna doar ceea ce crezi tu

| xFlorin a răspuns:

Se zice ca ai 7 ani de ghinion, dar e doar o superstitie.

| Georgiana0216 a răspuns:

Din popor se spune ca ai 7 ani de ghinion, dar asta este o simpla superstitie. Important e sa nu dai importanta, e un simplu accident si nimic mai mult. Daca esti cu adevarat superstitioasa si te vei gandi mereu ca ai spart oglinda si la cei "7 ani de ghinion" vei avea doar impresia ca lucrurile iti merg prost. In fond si la urma urmei nu exista nicio legatura, importat e cum gandesti si daca crezi in aceste superstitii... spre exemplu mie pisica neagra mi-a purtat noroc la un examen, deci nu mai acorda importanta acestor lucruri.

| AllyutSsa a răspuns:

7 ani de ghinion.

| Theshadow47 a răspuns:

E doar o superstitie de genu' ca o sa ai multi ani de ghinion.

| LauraBirca07 a răspuns:

Pai popular ai 7 ani de ghinion

| bib22 a răspuns:

Se zice ca o sa ai 7 ani de ghinion, dar cred ca e doar o superstitie. Nu-ti face griji :*