| anonima_2511 a întrebat:

Daca spargi o oglinda ce inseamna? ca o sa ai noroc 7 ani?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prostie omeneasca

| Barajag a răspuns:

Daca ar fi sa ne luam dupa toate superstitiile, nu am ajunge nicaierihee hee

| Vizitiul a răspuns:

Daca spargi o oglinda, ori n-ai fost atenta, ori daca o spargi voluntar inseamna ca ai unele probleme. Nu-i cazul sa ne inchipuim anumite lucruri din cauza unui mit...

| clauss a răspuns:

7 ANI GHINION, eu asa stiu de la bunici, nu stiu cat e de adevarat, dar cred in superstitii

| carminaburana43 a răspuns:

E o superstitie nimic mai mult.Si eu am spart oglinzi si tot m-am maritat si am avut noroc la copii frumosi si buni.

| Christina a răspuns:

Eu stiu ca ai ghinion 7 ani! asa mi-a zis mama cand am spart o oglinda. Stai linistita, sunt simple superstitii.
O zi frumoasa!

| Ionutzz97 a răspuns:

Se zice ca daca spargi o oglinda ai ghinion 7 ani nu noroc, dar eu nu cred in asa ceva.

| Gabrielle16 a răspuns:

Inseamna o gramada mare de cioburi! Si in cel mai rau caz o sa te certe mama...thinking

| GdX a răspuns:

Eu stiam ca inseamna 7 ani de ghinion.

| dink08 a răspuns:

Ghinion 7 ani, nu noroc. Dar sunt superstitii.EU nu cred in asa ceva.

| Padrino a răspuns:

Inseamna ca trebuie' sa cumperi alta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghinion timp de 7 ani! Dar, nu este adevărat! Asa se spune, sper ca te-a ajutat!winking